Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Jak nie zbankrutować przez podwyżki paliw? Piszcie!

Data publikacji: Autor: (pp)

fot. archiwum Ostatnie podwyżki na stacjach benzynowych zmusiły kierowców do szukania oszczędności. Jesteśmy ciekawi jakie macie sposoby na zmniejszenie wydatków na paliwo?
fot. archiwum Część z kierowców planując podróż wyszukuje stacje oddalone nieco od głównych tras oraz autostrad. Mniejsze punkty sprzedaży paliw często oferują bardziej korzystne ceny. Dodatkowo kierowcy starają się nie tankować w kurortach wypoczynkowych, w takich miejscach ceny paliw są wyższe.

Innym sposobem na tanie tankowanie są stacje położone przy marketach. Jednak część z kierowców ma wątpliwości czy oferane tam paliwo jest dobrej jakości. Jednak po wielu kontrolach wydaje się, że problem zniknął.

CZYTAJ TAKŻE

Czy warto tankować droższe paliwa?

Jak oszczędzać paliwo?


Niektórzy kierowcy wśród swoich sposobów wymieniali promocje weekendowe na stacjach, w czasie których następuje kilkugroszowa obniżka cen paliw.

Najbardziej oczywistym sposobem na oszczędności jest ograniczenie liczby pokonywanych autem kilometrów. Alternatywą dla samochodów mogą być skutery lub komunikacja miejska. Planując podróż do pracy, zapytajmy znajomych czy nie chcieliby jechać samochodem z nami. W ten sposób koszt paliwa mógłby rozłożyć się na dwie lub więcej osób.

A jakie sposoby na oszczędzanie paliwa macie Wy? Piszcie w komentarzach.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • nobi

  po prostu wsiąść na rower i olać te stacje efekt będzie taki ze paliwo stanieje i to w bardzo szybkim tempie

 • Jarpoz

  Po prostu samochodem trzeba jechać zarabiać pieniądze, a paliwo trzeba odliczyć od dochodu. Natomiast jazda dla szpanu, lansu, przyjemności, na podryw, zakupy, itp, itd, zawsze będzie wydatkiem.

 • RysiekK

  Szanowna Redakcjo : czy naprawdę chcecie aby żużycie spadło, czy chcecie tylko stale o tym pisać ?

 • wismar2

  Mój sposób: od czwartku jeżdżę ZTM i sobie chwalę, nawet mam miejsce siedzące. Wykupiłem bilet 90 dniowy i zaoszczędziłam parę złotych. Samochód będzie jeździł wtedy, kiedy zajdzie taka potrzeba. Pozdrawiam.

 • Bebok

  Jeżdżąc ekonomicznie spalanie spadło mi o 20%, ceny paliw wzrosły jak dla mnie o 10% (z 4.50 do 5.00) wiec jak ON przekroczy 5.50 to zacznę się zastanawiać czy może kupić bilet na autobus

 • ofir

  Mnie ceny tez zmusiły do jezdżenia ekonomicznie. Trochę się człowiek męczy ale różnicy w portfelu nie widać :)

 • KOLEC30

  Co tu się podniecać ceną baryłki ropy na giełdzie albo propagować jakiś ecodriving jak 2/3 ceny paliwa to podatki. O tym piszcie, o ilości i wielkości haraczy w cenie paliwa. Czy byłoby tyle szumu gdyby paliwo kosztowało 2,5?

 • RysiekK

  nie byłoby, lud jeszcze bardziej niż dziś "olewałby" ecodriving, kupowałby jeszcze mocniejsze silniki i jeszcze większe fury. ..i to jest właśnie argument za tym, by było jak najdrożej

 • mag

  Wydaje mi się że jak cię nie stać na jeżdzenie autem to jedz PKS, ZTM itp.LUdziska kupili auto za 5tys zł i wymagają. Dla mnie 1 litr paliwa może3 kosztować 8-10zł.Będzie lużniej...hehe

 • RysiekK

  przejściowo i krótkotrwale. Będzie po prostu kilkukrotnie więcej pojazdów ale niespalinowych, lekkich, tanich.. i bardzo dobrze bo tak ma być, więc przymus ekonomiczny przyspieszajacy te zmiany jest wielce korzystny. a całkiem ściśle: to czy tłok jest zależy od rozwiązań organizacyjnych jak sterowanie ruchem i wymuszanie (lub jego brak jak dziś ) do używania krótszych pojazdów, o sprawnym zbiorkomie nie wspominając

 • Polark

  Wszędzie się można pochwalić - najlepiej sypiąc na sumie stówkę do tacy! Tankuję za granicą i to jest jakiś sposób, niestety nie dla wszystkich mieszkańców Polski. Poza tym faktycznie nie można tylko o tym pisać.

 • Baala (gość)

  najlatwiej jeździc autobusem a taniej bedzie za nim biegać lub kupic rower i rowerem. a jak potrafimy to zróbmy tani samochud na wode :)

 • Komentarz usunięty.
 • Komentarz usunięty.
 • xxx (gość)

  KOLEC30 ma racje akcyza i rząd do zmiany a po drugie nie dziwcie sie jak prezydent i premier jedna ręka ale tak wybrali to niech płacą

 • netcar milo

  Ekojazda - to zawsze jakieś oszczędności, a dodatkowo zwiększenie bezpieczeństwa.

 • lukas (gość)

  ja już odstawiłem samochód i jezdze autobusem wam radze zrobć to samo i więcej grosza w kieszeni jest

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości