Wszystko
o samochodach

Porady / Samochód latem

Jak przygotować samochód do wakacyjnych wyjazdów

Data publikacji: Autor: Krzysztof Patkowski

Zanim wyjedziemy na urlop, warto sprawdzić stan naszego auta.
Aby wakacje, na które wybieramy się samochodem były udane, nie możemy zapomnieć o odpowiednim przygotowaniu naszego auta.

Kontrola stanu zawieszenia może zapobiec nie tylko awarii samochodu, ale także w dużej mierze wpływa na bezpieczeństwo jazdy. Warto zwrócić uwagę na likwidację luzów w kierownicy i w łożyskach oraz skotrolować stan wahaczy i drążków . Nie możemy także zapominać o kontroli stanu klocków hamulcowych , a także poziomu oleju zarówno w silniku, jak i w skrzyni biegów. Niewielkie opakowanie oleju silnikowego nie zabierze nam w bagażniku wiele miesca, a może być bardzo pomocne w sytuacjach kryzysowych.

W samochodach wyposażonych w gaźnik nie możemy zapomnieć o filtrze paliwa , który podobnie jak filtr powietrza trzeba wyczyścić, a w skrajnych wypadkach wymienić na nowy. Na bezpieczeństwo jazdy może wpłynąć także kontrola i ewentualne uzupełnienie płynów eksploatacyjnych w naszym aucie, zwłaszcza płynu hamulcowego i chłodzącego.

Ostatnim, a zarazem bardzo istotnym elementem, który musimy skontrolować przed wyjazdem jest stan ogumienia . Uzupełniając ciśnienie w kołach pamiętajmy, że w lecie, w wysokich temperaturach, powinno być ono nieco niższe niż zimą. Nie zapominajmy także o kole zapasowym , które powinno być tak samo przygotowane, jak cztery pozostałe.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości