Wszystko
o samochodach

Porady / Samochód zimą

Jak używać łańcuchów śniegowych?

Data publikacji: Autor: Grzegorz Wojtyrowski

Fot. Archiwum: Łańcuchy bardzo ułatwiają poruszanie się na nawierzchni pokrytej śniegiem. W niektórych krajach ich stosowanie jest obowiązkowe. Łańcuchy znakomicie ułatwiają poruszanie się i pokonywanie wzniesień, gdy nawierzchnia pokryta jest warstwą śniegu.

Łańcuchy znakomicie ułatwiają poruszanie się i pokonywanie wzniesień, gdy nawierzchnia pokryta jest warstwą śniegu. Fot. Archiwum: £añcuchy bardzo u³atwiaj± poruszanie siê na nawierzchni pokrytej ¶niegiem. W niektórych krajach ich stosowanie jest obowi±zkowe.

 

W samochodach osobowych należy używać łańcuchów dopasowanych do rozmiaru ogumienia instalując je na kołach napędzanych. Podczas jazdy nie należy przekraczać prędkości 50 km/h. Łańcuchy trzeba zdjąć po wjechaniu na „czarną” nawierzchnię.

 

Aby zapobiec zniszczeniu kołpaków ozdobnych należy je zdjąć przed montażem łańcuchów. Korzystnie jest używać łańcuchów dobrej jakości, pochodzących od renomowanych producentów, gdyż zerwany segment może uszkodzić nadkole, a nawet błotnik.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Komentarze

  • marek (gość)

    Strasznie krótki ten artykuł, a może autor dodałby coś o typach łańcuchów ich montażu technice jazdy, koniecznosci wyłączenia układu kontroli trakcji, a nie 5 krótkich zdań.

  • nie sraj sie (gość)

    nie sraj się marek

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości