Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Jak wykręcić się od mandatu? Śpiewając

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Jak wykręcić się od mandatu? Śpiewając W interesujący sposób kierująca autem próbowała wymigać się od mandatu za rozmowę przez telefon w czasie jazdy. - Ja nie rozmawiałam, ja śpiewałam! - wyznała kontrolującym ją policjantom.

Policjanci ruchu drogowego z Drawska Pomorskiego (woj. zachodniopomorskie) zatrzymali do kontroli kobietę, która kierując samochodem rozmawiała przez telefon komórkowy. Za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem.

Zobacz też: Rozmawiając przez telefon komórkowy prowadzisz jak pijany

Policjanci patrolowali we wtorek drogę krajową nr 20. Na jednym ze skrzyżowań zauważyli, że kobieta kierująca Volkswagenem rozmawia przez telefon komórkowy.

Policjanci zatrzymali ją do kontroli. 37-letnia mieszkanka gminy Czaplinek najpierw przyznała się do wykroczenia, ale potem odmówiła przyjęcia mandatu. Stwierdziła, że nie czuje się winna gdyż nie rozmawiała przez telefon, a jedynie do niego śpiewała. Tłumaczenia kobiety nie przekonały jednak mundurowych i za popełnione wykroczenie odpowie ona przed sądem, gdyż odmówiła przyjęcia mandatu.

Przepis zakazujący używania telefonów komórkowych wyraźnie mówi, że podczas jazdy zabrania się korzystania z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.

Za to wykroczenie kodeks przewiduje karę grzywny w wysokości 200 zł.

Jak wykręcić się od mandatu? Śpiewając
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Jak wykręcić się od mandatu? Śpiewając

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości