Wszystko
o samochodach

Porady / Bezpieczeństwo

Jak zabezpieczyć radio samochodowe?

Data publikacji: Autor: Grzegorz Wojtyrowski

Fot. Blaupunkt Przed kradzieżą radia można się ustrzec. Najprostszym sposobem jest zabezpieczenie kieszeni i odtwarzacza.

Radio dodatkowo montowane w samochodzie można zabezpieczyć na kilka sposobów. Najpopularniejsze i skuteczne są takie, które polegają na utrudnieniu wyjęcia radia lub wydłużeniu okresu czasu potrzebnego do wyjęcia.

 

Po kilkudziesięciu sekundach złodziej rezygnuje pozostawiając łup. Najprostszym sposobem jest zabezpieczenie kieszeni i odtwarzacza linką, która jest zamocowana do nadwozia w miejscu Fot. Blaupunkt znanym właścicielowi.

 

Inną metodą jest zamaskowanie radia umieszczonego w kieszeni. Mogą do tego służyć odpowiednio dorobione zaślepki, wkładane w miejsce panelu sterującego. Dezinformują one złodzieja, jeśli są podobne do zaślepek fabrycznych. Można jednocześnie stosować obie metody. Głośniki, szczególnie te drogie, warto zamontować w dyskretny sposób osłaniając je materiałami akustycznymi utrzymanymi w kolorystyce wnętrza.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Komentarze

  • Stefan (gość)

    Jak nie wyciągną radia po zniszczą złośliwie wnętrze auta, taka jest mentalność złodziei w dzikim kraju jakim jest polska

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości