Wszystko
o samochodach

Porady / Samochód zimą

Jak zadbać o nadwozie samochodu

Data publikacji: Autor: (mg)

 Zima to trudny okres dla naszego samochodu. Deszcz, śnieg i błoto nie służą powłoce lakierniczej auta, a o korozję dużo łatwiej niż zwykle.Warstwie lakieru, która pokrywa nasz samochód szkodzą przede wszystkim kamienie pryskające spod kół pojazdów. Ich uderzenia tworzą drobne uszkodzenia, na których zimą szybko pojawia się rdza. Dużą rolę w pogarszającym się stanie lakieru ma również piasek i sól sypana na jezdnie, a nawet promieniowanie UV, które odpowiada za blaknięcie koloru. Specjaliści podkreślają, że samochód należy do zimy odpowiednio przygotować, a staranna kontrola i konserwacja nadwozia pozwolą uniknąć korozji i dużych wydatków na wiosnę.

- Kierowcy często ograniczają się tylko do umycia samochodu przed zimą w myjni - mówi Ryszard Ostrowski właściciel firmy ANRO w Gdańsku.- Zwykle to nie wystarcza. Dobrze jest zakonserwować podwozie i nadwozie auta i zabezpieczyć wszystkie uszkodzenia w powłoce lakierniczej. Wymaga to dosyć starannego przeglądu. Na szczęście większość niedużych uszkodzeń można zabezpieczyć we własnym zakresie.

Na rynku nie brakuje produktów przeznaczonych do czyszczenia, konserwacji i ochrony poszczególnych elementów samochodu. Są to zarówno kosmetyki samochodowe, jak i specjalne preparaty antykorozyjne sprzedawane w postaci aerozoli lub pojemników wyposażonych w specjalny pędzelek ułatwiający nałożenie lakieru. Ceny nie są specjalnie wygórowane. Pamiętajmy, że przygotowanie nadwozia samochodu do zbliżającej się coraz szybciej zimy wymaga w pierwszej kolejności starannego umycia samochodu. Dopiero następnym krokiem powinna być konserwacja lakieru.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości