Wszystko
o samochodach

Porady / Warto wiedzieć

Jaki warsztat wybrać?

Data publikacji: Autor: Grzegorz Wojtyrowski

Fot. Grzegorz Mehring W okresie liberalizacji wyboru serwisu, wielu użytkowników zadaje sobie pytanie: który serwis wybrać?

W okresie obowiązującej liberalizacji wyboru serwisu, wielu użytkowników zadaje sobie pytanie: który serwis wybrać, droższy autoryzowany, czy tańszy bez reklam, flag i logo producenta? Fot. Grzegorz Mehring

 

Odpowiedź nie jest prosta, a decyzja zawsze zależy do użytkownika. Jedno jest pewne, współczesnego samochodu nie da się naprawić przy pomocy uniwersalnych kluczy, podnośnika i wiedzy nabytej w szkole samochodowej. Potrzebne są specjalistyczne narzędzia, udział w szkoleniach organizowanych przez producenta, serwisowe instrukcje napraw, komputery i specjalistyczne oprogramowanie, które nie jest tanie.

 

W czasie trwania gwarancji bezpiecznie jest korzystać z serwisu autoryzowanego. Klienci, którzy cenią niezawodność samochodu powinni serwisować swe auta w stacjach dilerskich również i po tym okresie. Dla mniej zamożnej grupy właścicieli, która dąży do minimalizacji kosztów eksploatacji pozostają warsztaty nieautoryzowane.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości