Wszystko
o samochodach

Porady / Eksploatacja

Jakie felgi

Data publikacji: Autor: Sebastian Imielski

Felgi aluminiowe stanowią bardzo atrakcyjną formę podkreślenia sportowego charakteru samochodu, jednak ich użytkowanie w okresie zimowym nie jest zdaniem fachowców wskazane.

Ma to związek z dużym prawdopodobieństwem uszkodzenia i mniejszą niż w przypadku felg stalowych, odpornością na środki chemiczne, którymi posypywane są zimą ulice. Należy pamiętać o tym, że koszty naprawy felgi aluminiowej są o wiele wyższe, niż tradycyjnej felgi stalowej.

Najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie dwóch kompletów kół - z oponami letnimi na felgach aluminiowych oraz z oponami zimowymi na felgach stalowych. Gdy decydujemy się na wymianę kół w okresie zimowym należy pamiętać o dokładnym oczyszczeniu i wysuszeniu felg aluminiowych. Powinniśmy sprawdzić, czy nie pojawiły się odpryski lakieru oraz uszkodzenia. Wielu użytkowników zapomina o tym, że felga aluminiowa, również poprzez utlenianie, podlega zjawisku korozji.

Zaniedbania mogą prowadzić do osłabienia felgi i konieczności kompleksowej regeneracji. W przypadku naprawy felg aluminiowych zalecam wizytę w specjalistycznej firmie. Prawidłowa naprawa alufelgi w warunkach domowych jest niemożliwa. Należy pamiętać, że korozja najczęściej atakuje felgę od wewnątrz, na pierwszy rzut oka w miejscach dla użytkownika niewidocznych.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Komentarze

  • MICHAL (gość)

    GDZIE MOZNA KUPIC ORYGINALNE ALUFELGI DO CORSY C? 13'' LUB 14''

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości