Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 36196 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Motociekawostki / Warto wiedzieć

Jakimi autami jeździ się w Pałacu Monako?

Data publikacji: Autor: (mm/ip)

Fot. Nissan Park pojazdów Pałacu Monako powiększył się o dwa w pełni elektryczne pojazdy. W odbiorze aut uczestniczył sam książę Albert II.

Fot. Nissan Pałac Księcia Monako odebrał dwa w pełni elektryczne, bezemisyjne Nissany e‑NV200. Dwa pięciomiejscowe vany e‑NV200 Evalia będą wykorzystywane do przewozu towarów i osób głównie na terenie zabytkowej posiadłości stanowiącej rezydencję księcia i jego rodziny.

Zapewniające bezemisyjną mobilność Nissany e‑NV200 wpisują się w strategię pałacu, polegającą na ograniczaniu emisji gazów cieplarnianych przez książęcą posiadłość w ramach szerszego planu działań na rzecz zrównoważonego rozwoju wdrażanego przez księcia Monako na terenie tego państwa.

Redakcja poleca:

Fot. Nissan Książę Albert tak skomentował krajową strategię zrównoważonego rozwoju i uzupełnienie pałacowej floty pojazdów o Nissany e‑NV200: „Ograniczanie emisji gazów cieplarnianych ma zasadnicze znaczenie, a nasz kraj wyznaczył sobie ambitne cele w tym zakresie. Chcemy zmniejszyć emisję związków węgla o 50% do 2030 roku oraz osiągnąć neutralny poziom pod tym względem do 2050 roku”.

Pięciomiejscowe vany e-NV200 Evalia zostały przekazane księciu Albertowi przez Brice’a Fabry, dyrektora ds. samochodów elektrycznych w Nissan France, w czasie specjalnej uroczystości zorganizowanej w pałacu.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Nissan NV200 dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Nissan NV200 Cena

Części dla marki Nissan

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

431 zł