Wszystko
o samochodach

Motosport / Wyścigi

Jakub Litwin przed startem w Moście

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Litwin-Serbin Racing Team Po wakacyjne przerwie zawodnicy Volkswagen Castrol Cup wracają do rywalizacji wyścigami na czeskim Autodromie Most. Jednym z faworytów jest ubiegłoroczny wicemistrz tej serii Jakub Litwin, który szczególnie wspomina swój pierwszy start na tym torze.

Fot. Litwin-Serbin Racing Team Tor w Moście to obiekt, który jest mi dobrze znany i bardzo lubię się na nim ścigać. To tutaj przed laty zadebiutowałem w wyścigach samochodowych. Start w kolejnych zawodach jest dla mnie bardzo ważny z jednego powodu: chcę odzyskać radość ze ścigania, która ostatnio została mi kilkukrotnie zabrana przez nieczystą jazdę moich rywali. Liczę na walkę fair-play, tak jak ja mam to w zwyczaju zawsze robić. Po tych kilku niepowodzeniach wracam jeszcze silniejszy do walki o najwyższe lokaty. Chcę mocno zaakcentować swoją obecność w pucharze w ten weekend. Wierzę, że będzie to Fot. Litwin-Serbin Racing Teamudany i szczęśliwy weekend dla mnie oraz mojego zespołu" – powiedział Jakub Litwin.

Tor w Moście ma 4,2 km długości, a do pokonania podczas każdego okrążenia jest aż 21 zakrętów - 9 lewych i 12 prawych. Najdłuższa prosta (start/meta) liczy 792 metrów. Rekord toru – 1:26,610 sekundy należy do Niemca Stefana Mucke, startującego w serii DTM.

Kwalifikacje do czwartej rundy Volkswagen Castrol Cup rozpoczną się w sobotę o 10.00. Na 13.50 zaplanowano pierwszy wyścig, podczas którego kierowcy pucharowych Golfów GTI pokonają 13 okrążeń czeskiego toru. Drugi wyścig odbędzie się w niedzielę o godzinie 12.00.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości