Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39043 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Japonia. Które auto sprzedaje się najlepiej?

Data publikacji: Autor: (ip)

Toyota Prius 

Wzrost popytu na Priusa w Japonii wiąże się z rozpoczęciem w grudniu ubiegłego roku sprzedaży nowej, czwartej generacji modelu. Już w pierwszym miesiącu sprzedaży Prius zajął pozycję lidera i utrzymuje ją nieprzerwanie do tej pory.

Fot. Toyota Japończycy docenili nowy model Toyoty Prius, przez ostatnie 9 miesięcy wybierając go najczęściej spośród wszystkich dostępnych na rynku nowych samochodów, zarówno spalinowych, jak i z alternatywnym napędem.

Toyota Prius od 9 miesięcy jest najlepiej sprzedającym się samochodem w Japonii. W sierpniu Toyota sprzedała 17 503 egzemplarze swojej flagowej hybrydy w ojczystym kraju, co oznacza 2,6-krotny wzrost sprzedaży w porównaniu do sierpnia 2015 roku. Na drugim miejscu znalazł się minisamochód Honda N-Box z wynikiem 13 276 egzemplarzy (wzrost 27,7%). Trzecie miejsce zajęła hybrydowa Toyota Aqua, czyli japońska wersja subkompaktowego Priusa c.

Wzrost popytu na Priusa w Japonii wiąże się z rozpoczęciem w grudniu ubiegłego roku sprzedaży nowej, czwartej generacji modelu. Już w pierwszym miesiącu sprzedaży Prius zajął pozycję lidera i utrzymuje ją nieprzerwanie do tej pory.

Redakcja poleca:

Polacy przestaną kupować samochody i zaczną je wypożyczać?
Varsovia. Luksusowa limuzyna z Polski
Blokowanie lewego pasa. Jaki grozi mandat?

Prius jest ikoną nowoczesnych technologii w motoryzacji, dlatego Toyota chętnie wykorzystuje go do wprowadzania na rynek zupełnie nowych rozwiązań. Flagowa hybryda znalazła się wśród trzech pionierskich modeli marki, które zostały wyposażone w system ITS Connect.

Japonia jest pierwszym krajem, w którym uruchomiono przełomowy system bezpieczeństwa ITS. Jego działanie polega na tym, że pojazdy stale wysyłają sobie nawzajem informacje o swoim położeniu oraz inne istotne dla bezpieczeństwa dane, a także odbierają sygnały z pojazdów uprzywilejowanych i urządzeń infrastruktury drogowej, m.in. sygnalizatorów świetlnych. Toyota jako pierwszy producent wprowadził na rynek samochody kompatybilne z tym systemem. W pracach nad tym rozwiązaniem uczestniczy wiele państw i koncernów, uważając, że porozumiewające się samochody to przyszłość motoryzacji, dlatego prędzej czy później podobne rozwiązania trafią także do Europy.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • milano (gość)

  U nas priusów też nie jest wcale tak mało,ja też mam najnowszą generację i to samochód w sam raz dla ludzi zabieganych,bo mało spala ,ale jest też wygodny w użyciu.

 • pizdano... (gość)

  jeżeli ktoś jest zabiegany to dużo biega więc po co mu auto?

 • poli (gość)

  w krakowie co druga taxi to prius. miałem okazję jechać jedną z nich i powiem, że to bardzo wygodne auto a kierowca zapewniał, że spalanie w nim jest bardzo niskie.

 • Łukasz (gość)

  Ostatnio coraz popularniejsza jest szwedzka marka Volvo. Z tego co widziałem w najnowszych wynikach sprzedaży to Japonia również się nimi interesuje i kupuje coraz więcej egzemplarzy. Nie ma co się dziwić, bo Skandynawia to luksus i precyzja.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Toyota Prius zdjęcia

Toyota Prius dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Toyota Prius opinie

Oceń swoje auto