Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39058 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Japońska premiera hybrydowej Hondy Accord

Data publikacji: Autor: (pp)

Honda Accord Hybrid / Fot. Honda Honda zaprezentowała japońską wersję modelu Accord w wersji hybrydowej. Tę odmianę pozbawiono możliwości zewnętrznego ładowania baterii typu plug-in.

Honda Accord Hybrid / Fot. HondaPremiera nowego hybrydowego Accorda w Japonii nastąpi 20 czerwca. Mimo to, Honda już teraz opublikowała szczegóły dotyczące tego modelu. Auto będzie wyposażone w 2-litrową jednostkę benzynową pracującą w cyklu Atkinsona, która generuje 140 KM. Wspomagać ją będzie 145-konny motor elektryczny. Łączna moc całego układu, ze względu na różnicę prędkości obrotowych obu silników, wynosi 198 KM.

W cyklu miejskim, hybrydowy Accord zużywa 4,8 l/100 km. Poza nim, japońska limuzyna zadowala się 5,2 l benzyny na każde 100 km.

Nie wiadomo jeszcze, czy auto będzie oferowane także w Europie. Honda zamierza natomiast sprzedawać ten model także w USA.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • 000bryan (gość)

    Na dzień dzisiejszy takie samochody dla mnie(i nie tylko)to pic na wodę... Są drogie, mało realne na ekonomikę(chyba na b.częste jazdy i na wjazdy wyłącznie do"stref środowiskowych"w Europie), bardzo kosztowne np.wymiany akumulatorów po ileś tam cykli ładowań... takie auto to pozorny "przyjaciel" kierowcy na dłuższą metę i nie zapominajmy, że producenci takich aut doskonale wiedzą, że bardziej opłaca się sprzedawać np.w USA po części z powodu naiwnośći amerykańskich nabywców(a nie przepisów), a wiedzą doskonale, że np.Europejczycy podchodzą sceptycznie i z dużą rezerwą w opłacalności(nie z powodów pieniędzy)do takich aut(przynajmniej na dzisiejszym etapie rozwoju technologicznym - za wyjątkiem marki Tesla). Wiem, że hybryda nie zagości na długo na globie, przyszłość to auta na paliwo gazowe z "gorącego lodu" czego w środowisku nie brakuje i wystarcza na conajmniej na 450 lat co korporacje, OPEC oraz lobby tradycyjnych paliw i energii(np.hybrydy) doskonale o tym wiedzą co im grozi.

  • Komentarz usunięty.
  • Myslący (gość)

    Chociaż jeden kolega jeden napisał prawdę reszta to ściema dla naiwnych.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Honda Accord zdjęcia

Honda Accord dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Honda Accord opinie

Oceń swoje auto

Honda Accord Cena