Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Japoński pikap

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Toyota: Hilux cieszy się popularnością. To jeden z najlepiej sprzedających się samochodów Toyoty. Hilux to drugi po Corolli najlepiej sprzedający się na świecie model Toyoty. Na wystawie w Barcelonie prezentowana jest szósta już generacja Hiluxa.

Hilux to drugi po Corolli najlepiej sprzedający się na świecie model Toyoty. Na tegorocznej wystawie motoryzacyjnej w Barcelonie prezentowana jest szósta już generacja Hiluxa.Fot. Toyota: Hilux cieszy się popularnością. To jeden z najlepiej sprzedających się samochodów Toyoty.

 

Sprzedaż Hiluxa rozpoczęto w 1967 r. w Japonii. Od tej pory auto znalazło ponad 12 mln nabywców. Najnowsza generacja pozwolić ma na kontynuowanie dobrej passy modelu.

 

W porównaniu z poprzednikiem nowego Hilixa poddano licznym zmianom. Pojazd jest dłuższy i szerszy. Zwiększono Fot. Toyota: W szóstej generacji pikapa zwiększono m.in. długość otwartej przestrzeni bagażowej. także rozstaw osi i długość otwartej części bagażowej. Zmodyfikowano również wygląd samochodu. Najważniejszą zmianą jest zastosowanie nowej płyty podłogowej i wilowahaczowego zawieszenie przedniego. Z tyłu wykorzystano sprawdzone w poprzedniej generacji resory Fot. Toyota: W porównaniu z poprzednikiem zmianom poddano wnętrze Hiluxa. Producent zachwala, że jakość materiałów w nim wykorzystanych nie odbiega od tej z modelu Avensis. piórowe.

 

Nowy Hilux oferowany będzie początkowo jedynie z wysokoprężnym silnikiem 2,5 l/102 KM z systemem common rail. Klienci będą mieli do wyboru trzy wersje nadwoziowe różniące się długością kabiny pasażerskiej, oraz dwie wersje napędu: na jedną oś lub na wszystkie koła.

 

Toyota zamierza sprzedawać w Europie ponad 25 tys. egzemplarzy najnowszego Hiluxa rocznie. 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Komentarze

  • ryry (gość)

    [bfajny ale pikapy w europie furory nie zrobią[b]

  • BRIM -BRIM (gość)

    Ładne cacko wszycy by go ścieli na świecie tylko debile by go niechcieli. <<<HILUX>>>

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości