Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39048 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Samochody / Testy

Japońskie coupe ze składanym dachem

Data publikacji: Autor: Tomasz Szmandra

Fot. Infiniti Na polskim rynku zadebiutował kolejny model Infiniti - G37 Cabrio.

Na polskim rynku zadebiutował kolejny model Infiniti - G37 Cabrio. Fot. Infiniti

 

Auto wyposażono w trzyczęściowy, twardy, składanych dach, który pozwala na zastosowanie krótszego i niżej umieszczonego tyłu. Dzięki temu G37 zachowuje bryłę klasycznego coupe, by po około 25 sekundach od wciśnięcia przycisku zmienić się w nie mniej eleganckie cabrio.

 

Podobnie jak jego siostrzany model, G37 Coupe, kabriolet jest napędzany 3,7 litrowym silnikiem V6 o mocy 320 KM. Dzięki niemu samochód osiąga pierwszą „setkę” już po 6,2 sekundy. Napęd może być przekazywany za pomocą przekładni manualnej lub siedmiobiegowej, automatycznej z łopatkami zmiany biegów przy kierownicy.


Fot. Infiniti Wnętrze samochodu jest utrzymane w stylistyce znanej z innych modeli Infiniti . Znajdziemy miedzy innymi tam klimatyzowane skórzane fotele w czerwonym kolorze i plenerowy system dźwięku Bose, który koryguje głośność w zależności od prędkości jazdy przy otwartym dachu.

 

Czytelny kokpit wyposażony jest w elektroluminescencyjne, biało-fioletowe kontrolk i analogowy zegar. Całość uzupełnia system nawigacji satelitarnej HDD najnowszej generacji z bazą danych interesujących miejsc. Wielbicieli muzyki ucieszy Music Box z twardym dyskiem o pojemności 10 GB, mogący pomieścić 300 płyt CD. Nawigacja, telefon i system audio mogą być aktywowane głosem.

 

Oprócz tego, auto wyposażono w adaptacyjny system klimatyzacji dwustrefowej, który dostosowuje prędkość wentylatora do pozycji dachu i prędkością pojazdu. To rozwiązanie sprawdza się także podczas jesiennych wojaży, kiedy mimo chłodu, możemy podróżować z otwartym dachem.Fot. Infiniti

 

Jako opcja oferowany jest inteligentny tempomat (ICC) ze wspomaganiem hamowania (Brake Assist), który pomaga utrzymać stałą odległość od pojazdu znajdującego się z przodu. System ten, przy pomocy laserowych czujników, określa dystans i prędkość pojazdu znajdującego się z przodu na tym samym pasie ruchu. Po rozpoznaniu, że sytuacja wymaga interwencji, rozpocznie proces hamowania, jeszcze zanim kierowca naciśnie pedał hamulca.


Za Infiniti G37 Cabrio w wersji GT Premium trzeba zapłacić 259 500 zł.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Komentarze

  • citizen

    Ja to mam w 900NG z 95 roku - "który koryguje głośność w zależności od prędkości jazdy przy otwartym dachu." Ja to mam w 900NG z 95 roku, ale reaguje na poziom oświetlenia słońca - " który dostosowuje prędkość wentylatora do pozycji dachu i prędkością pojazdu."

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Infiniti G37 dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości