Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Jazda autem podczas pandemii. Policja: „Znowu wróciło to wariactwo i piractwo" (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / TVN24/x-news

Fot. Jarosław Jakubczak Drogi są niemal puste i niektórym wydaje się, że mogą więcej. Z danych policji wynika, że od początku wprowadzenia ograniczeń w przemieszczaniu się jest mniej wypadków i związanych z nimi ofiar. W marcu 2019 roku doszło do 2168 wypadków drogowych, a rok później - 1404. Obecnie trzeba jednak uważać na kierowców, którzy wsiadają do samochodu by rozładować emocje. Niektórzy kierowcy pędzą po autostradach nawet 250 km/h.

- Nieumiejętność organizowania sobie czasu w trudnych, kryzysowych sytuacjach jest tą bolączką, z którą coś będziemy musieli z zrobić - powiedział dr Andrzej Markowski, psycholog transportu.

- Widać, że Polacy mają ciężką nogę i wróciło znowu to wariactwo i piractwo - stwierdził inspektor Mariusz Ciarka z Komendy Głównej Policji.

- Ta izolacja dla wielu osób zaczyna być bardzo obciążająca. Ludzie są bardzo naładowani napięciem - ocenił Leszek Mellibruda, psycholog.

W każdym województwie policja zatrzymywała w ostatnich dniach miejscowych rekordzistów, którzy pędzili bez opamiętania.

Zobacz także: Czy wiesz, że....? Przed II wojną światową były auta na... gaz drzewny

- Niechlubnym rekordzistą okazał się 20-letni mężczyzna kierujący Skodą, który na ulicy Struga poruszał się z prędkością 190 km/h - oznajmiła sierżant sztabowa Ewelina Gryszpan z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Od początku pandemii mimo mniejszej liczy kierowców wzrosła liczba osób zatrzymywanych za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w terenie zabudowanym. Za takie wykroczenie traci się prawo jazdy na 3 miesiące. Od 1 stycznia do 19 kwietnia 2020 z tego powodu zawieszono prawo jazdy 13200 kierowcom.

- Nie ma żadnej taryfy ulgowej. Należy bezwzględnie stosować się do przepisów ustawy o ruchu drogowym i limitów prędkości - podkreślił nadkomisarz Jarosław Florczak z Komendy Stołecznej Policji.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • pis i policja jedno bagno (gość)

    A ja się pytam czemu policja nie zajmie się teraz tym co teraz ważne i zacznie wreszcie pilnować ludzi na kwarantannie i nie ludzie z potwierdzonym wynikiem pozytywnym wychodzą z domu i zarażają więcej ludzi to jest większe zagrożenie wypadek na drodze. A poza tym jaki kraj pozwoli ludziom przemieszczać się bez celu, gdy ma wzrost zachorowań tylko debil z pisu mógł wpaść na taki pomysł.

  • Anna (gość)

    karać piratów drogowych, to są bandyci za kierownicą . Śmieszna Kara 1000zl max albo prawo jazdy na 3mce zabrane ! Walić z grubej rury ,po 5tys i na rok zabierać prawko. Za "recydywę" piracką jazdę do ancla siedzieć i roboty za darmo na rzecz państwa.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości