Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Jazda „na suwak". Łódzka drogówka walczy z „szeryfami drogowymi" [video]

Data publikacji: Autor: (mm) TVN24/x-news

Za blokowanie pasa ruchu grozi do 500 złotych mandatu i dwa punkty karne / Fot. Jakub Pokora / archiwum Łódzka policja rozpoczyna walkę z "szeryfami", którzy blokują pas, nie wpuszczając kierowców, którzy jeżdżą na zakładkę.

Za blokowanie pasa ruchu grozi do 500 złotych mandatu i dwa punkty karne / Fot. Jakub Pokora / archiwum"Szeryf" zjeżdża na kończący się pas ruchu i blokuje samochody, które chciałyby dojechać do końca drogi i włączyć się na inny pas.  

- Ustanawianie komuś reguł na drodze, nie będąc stróżem prawa, to nie jest dla mnie fajne - mówi jeden z kierowców, zapytany o opinię ws. osób uniemożliwiających tzw. jazdę na suwak. - Powinno się jeździć właśnie na zakładkę. Wtedy ruch jest bardziej płynny - dodaje inny łódzki kierowca.

Przypomnijmy, że za blokowanie pasa ruchu grozi do 500 złotych mandatu i dwa punkty karne.

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • szeryf (gość)

    Niech powalczą z cwaniakami którzy przejeżdżają przez stacje paliw żeby być kilka samochodów do przodu !!

  • jurix (gość)

    wreszcie wzieli sie za ograniczonych debili ktorzy blokuja droge

  • I prawidłowy wyrok (gość)

    Powiedzcie łódzkiej drogówce że są ignorantami - kodeks mówi że zmieniając pas mamy obowiązek upewnić się czy nie zagrażamy bezpieczeństwu. Taki "SUWAK" wsunie ci się na śliskiej jezdni i zahamuje , ty przy skróconej drodze hamowania nie zdążysz wyhamować i co wtedy robi łódzka drogówka ? Karze tego który najechał czy tego "suwaka" który się wpakował i zmienił warunki jadącemu prawidłowo użytkownikowi. Włączanie się z podporządkowanej można uregulować znakami drogowymi a nie wymyślać jakieś tam "Suwaki" . Łódzcy niech sobie po podciągają "suwaki" i przestaną improwizować

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości