Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Jazda po alkoholu. Kierowca wpadł, bo w sklepie nie założył maseczki

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / Policja.pl

Fot. Policja.pl Policjanci z hajnowskiej patrolówki sprawdzali obiekty handlowe pod kątem przestrzegania obostrzeń sanitarnych. Przed mundurowymi na parking jednego ze sklepów podjechał Fiat. Mężczyzna, który nim kierował wybrał się do sklepu na zakupy, jednak zapomniał założyć maseczkę.

Mundurowi obserwowali 48-latka, przez przeszklone drzwi, a gdy wyszedł postanowili go wylegitymować. W trakcie rozmowy policjanci od razu wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad półtora promila alkoholu w organizmie.

Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?

Dodatkowo, w trakcie sprawdzania 48-latka w policyjnych systemach okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania. Mieszkaniec gminy Narew stracił prawo jazdy w 2009 roku w związku z kierowaniem pod wpływem alkoholu.

Jak ustalili policjanci 48-latek jest drogowym recydywistą. Na "podwójnym gazie" był zatrzymywany również w 2010 i 2011 roku. Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. W przypadku niestosowanie się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Z kolei za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, gdy osoba wcześniej była karana za takie samo przestępstwo, kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Jeep Wrangler w wersji hybrydowej

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Stw (gość)

    A ile grozi policjantowi który przekracza uprawnienia i wtyka nos w nie swoje sprawy kto co nosi? Chyba przekroczenie uprawnień i pozorowanie wykroczeń jest dużo poważniejsze od tego jak ktoś mając prawo wyboru nie założy maseczki?

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości