Wszystko
o samochodach

Przepisy / Warto wiedzieć

Jazda po rondzie. Kto ma pierwszeństwo?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Piotr Krzyżanowski Ronda pozwalają zmniejszyć liczbę śmiertelnych wypadków nawet o 65% w stosunku do zwykłych skrzyżowań. Co sprawia, że jest to możliwe? Czy pierwszeństwo zawsze mają pojazdy znajdujące się na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym?

Skrzyżowania o ruchu okrężnym są bezpieczniejsze

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Miki (gość)

  Specjalnie popieprzyli na rondach żeby się ludzie stukali. Kiedyś jak był na rondzie to miał zawsze pierwszeństwo. A jak było dwóch lub trzech , to pierwszeństwo miał ten co był bliżej środka. Każdy go widział , bo reszta była za nim. Jak dawał znak kierunkowskazem w prawo to wiadomo było że trzeba go wypuścic bo zjeżdża z ronda i po sprawie. A dzis na jednym rondzie jest pierwszeństwo, na innym nie ma i tak mżzna sobie próbować pojezdzić , moze sie uda. i adwokat i blacharz na tobie nie zarobi. Normalnie dom wariatów

 • wr (gość)

  "..że w większości sytuacji możemy je opuścić tylko z prawego skrajnego pasa ruchu" - w każdej

 • Niki (gość)

  Powinno być tak: kto już znajduje wie na rondzie ten ma pierwszeństwo. Jest to klarowne jasne i mądre rozwiązanie. Nie, no trzeba było namieszać w głowach kierowców. Na jednym rondzie ma się pierwszeństwo na innym nie. Koszmar.

 • elektryk (gość)

  nie wiem czy ronda tak ogromnie ograniczają ilość wypadków bo rondo titowa w łodzi nie brało udziału w badaniach mam wrażenie że badania robione są za biurka i nie tylko te

 • Maniek (gość)

  Jak ja widzę jak niektórzy ludzie jeżdżą to mam wrażenie, że prawko to oni mają z offshoreidcardscom i pozapominali, że to kolekcjonerska wersja.

 • JW (gość)

  Problem z rondem w Polsce wziął się z przystąpienia do UE no i logiki prawa - pierwszeństwo ma pojazd z prawej dlatego pojazd będący na rondzie bez dodatkowego znaku ' ustąp pierwszeństwa... " nie ma pierwszeństwa na w ruchu okrężnym. W Grecji w wypożyczalniach aut na wieść o tym że jesteśmy z Polski uprzedzali jakie są zasady na rondzie w Grecji. Z mafią blacharzy i ubezpieczycieli nie ma to nic wspólnego.

 • mario (gość)

  Mieszkam we Francji 14 lat , na rondzie pierszeństwo ma pojazd znajdujący się w ruchu nadjeżdżający z lewej strony, wszyscy ustępują, nie ma problemu, nigdy nie widziałem stłuczki.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości