Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Jazda pod prąd. Tak prowadziła nawigacja

Data publikacji: Autor: Policja.pl

Fot. Policja.pl Skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazał się kierowca busa marki Renault, który wjechał na drogę ekspresową S3 „pod prąd”. Na szczęście jego niebezpieczną jazdę szybko przerwali policjanci z Sekcji Zabezpieczenia Autostrady KWP w Gorzowie Wielkopolskim.

Policjanci z Sekcji Zabezpieczenia Autostrady pełnili służbę nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem na drodze ekspresowej S3. W pewnym momencie w rejonie węzła „Skwierzyna Południe” mundurowi zauważyli busa marki Renault, który wjechał na drogę szybkiego ruchu „pod prąd” pasem służącym do zjazdu z S3. Na szczęście zanim kierujący wjechał całkowicie na „ekspresówkę” i nim zdążył na dobre się rozpędzić, został zatrzymany przez policjantów.

Zobacz także: Plakietki ekologiczne w Europie. Przepisy, ceny, kary

Początkowo mężczyzna siedzący za kierownicą busa sądził, że jedzie prawidłowo i zjechał jedynie bliżej krawędzi by przepuścić radiowóz. Po chwili jednak zorientował się, że policyjne sygnały dotyczą właśnie jego samego. Podczas kontroli drogowej okazało się, że kierowcą był 44-letni obywatel Ukrainy. Swoje skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie tłumaczył tym, że „nawigacja go tak poprowadziła”. To jednak nie było dla policjantów żadnym wytłumaczeniem.

Swoją jazdą 44-latek stwarzał ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, dlatego też mundurowi zdecydowali o zatrzymaniu mu prawa jazdy i skierowaniu wobec niego wniosku o ukaranie do sądu. Takie zachowanie jak jazda „pod prąd” drogą ekspresową jest przez policjantów traktowana bardzo poważne, gdyż może ona doprowadzić do wypadku i tragedii

Zobacz też: Redakcyjny test Mazdy CX-5

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • pingwin (gość)

    Jakim trzeba być głąbem... Wyobraźcie sobie być tak głupim, aby wsiąść i jechać za google maps czy yanosikiem gdziekolwiek by nie pokazał... Wiadomo, że nawigacje są teraz bardzo bardzo dobre, ale wiadomo, że nie mogą być idealne, to tylko urządzenie...

  • Gość (gość)

    Nawigacja to urządzenie, które ma pomóc kierowcy NIE ZWALNIA Z MYŚLENIA!!!!

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości