Wszystko
o samochodach

Porady / Bezpieczeństwo

Jazda w kasku. Learze apelują o używanie odzieży ochronnej (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Andrzej Banaś Po śmiertelnym wypadku rolkarza w Warszawie lekarze apelują o używanie odzieży ochronnej. 38-letni mężczyzna jechał bez kasku, przewrócił się i uderzył głową o asfalt. Poniósł śmierć na miejscu.

 - Zabezpieczenie własnej głowy leży w zdrowym rozsądku każdego z nas. Większość osób w warunkach zawodów czy sportu kwalifikowanego ten kask jest zobligowana nosić. Jeżeli robią to zawodowcy, to amatorzy tym bardziej powinni to robić - ostrzega Maciej Chwaliński, ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej w Szpitalu Praskim w Warszawie.

Zobacz także: Samochód przyszłości w Warszawie

- Uszkodzenie mózgu jest często dla organizmu sytuacją zero-jedynkową. Bardzo często medycyna nie zna żadnych sposobów, żeby pomóc człowiekowi, to jest często śmierć na miejscu - dodaje anestezjolog Justyna Leszczuk.

Podczas jazdy na rolkach niewielkie zachwianie równowagi może spowodować, upadek, a wtedy nietrudno o zranienie kolana czy łokcia. Kompletny zestaw powinien zawierać kask, ochraniacze na łokcie, nadgarstki i kolana. Jeżdżenie bez dodatkowej ochrony jest nieodpowiedzialne i może skutkować poważnymi kontuzjami.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości