Wszystko
o samochodach

Porady / Bezpieczeństwo

Jazda w poślizgu. Tym razem legalna

Data publikacji: Autor: Policja.pl / asp. szt. Izabella Drobniecka

fot. Policja.pl Kierowcy, którzy zgłosili się na trening jazdy samochodem, mieli okazję poćwiczyć sytuacje poślizgowe. Były też zajęcia i ćwiczenia z policjantami, diagnostą, ratownikiem medycznym.

Na terenie PZMOT Inowrocław przy ul. Roosevelta odbył się trening doszkalający technikę prowadzenia pojazdów. Piętnaście osób, które wcześniej zgłosiło swój akces, uczestniczyło w zajęciach. Mieszkańców oraz ich rodziny z dziećmi powitała Beata Krenc, kierownik zakładu PZMOT Inowrocław. Następnie wszyscy zostali podzieleni na grupy. Szkolenie składało się z czterech części.

fot. Policja.plPolicjanci z inowrocławskiej komendy - kom. Sebastian Górski oraz asp. szt. Jacek Piątkowski, przedstawili i komentowali mieszkańcom film Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pt. „Pamiętaj, masz jedno życie!”. Instruowali kierowców, dyskutowali z nimi i odpowiadali na pytania na temat różnych sytuacji na drodze, przyczynach wypadków oraz odpowiedzialności.

Asp. szt. Izabella Drobniecka oraz Jarosław Kopeć, kierownik WORD Oddział Terenowy Inowrocław zajęli się edukacją dziećmi i młodzieży. Młodzi uczestnicy ruchu drogowego mogli poćwiczyć jazdę rowerem w miasteczku rowerowym i poznać zasady ruchu. Atrakcją była również dla nich „magiczna tuba” i wizyta strażaków. Pokazali oni dzieciom sprzęt strażacki. Nie brakowało też ćwiczeń z wodą.

fot. Policja.plZbigniew Wąsowski, diagnosta PZMOT udzielał uczestnikom instruktażu na temat stanu technicznego pojazdów oraz wszelkich nieprawidłowości wynikających niekiedy z zaniedbań kierowców. Ratownik medyczny Radosław Manerowski, przeszkolił wszystkich uczestników, tych małych i dużych, z pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci uczyły się wzywać pomoc i alarmować służby o zagrożeniach. Kierownik Centrum Szkolenia Kierowców w Bydgoszczy Roman Walerczak, pokazał technikę jazdy i instruował kierowców ćwicząc z nimi jazdę samochodem z zamontowanymi trolejami.

Każdy z uczestników na koniec szkolenia otrzymał ufundowany przez organizatorów, w ramach upominków, szereg materiałów w postaci edukacyjnych książeczek, odblaskowych taśm i kamizelek, breloków. Dzieci dodatkowo otrzymały policyjne maskotki oraz gry „Bezpieczne miasteczko”. Frekwencja, zaangażowanie uczestników, zdobyte doświadczenia, pokazały, że tego typu zajęcia należy kontynuować. Działajmy wspólnie na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach.

Jak sprawdzić punkty karne przez internet?

Toyota Yaris z silnikiem z Polski w naszym teście 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości