Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Jechać za głosem

Data publikacji: Autor: (rp)

fot. Blaupunkt Jest już cyfrowa mapa Polski i dzięki temu na obszarze naszego kraju można korzystać z systemu nawigacji satelitarnej. Wpisujemy miejsce, do którego chcemy dojechać i system prowadzi nas “jak po sznurku”.

Jest już cyfrowa mapa Polski i dzięki temu na obszarze naszego kraju można korzystać z systemu nawigacji satelitarnej. Wpisujemy miejsce, do którego chcemy dojechać i system prowadzi nas “jak po sznurku”.

 

fot. Blaupunkt Urządenie nawigacyjne TravelPilot E1 zaprezentowała w Warszawie firma Blaupunkt. Mapa cyfrowa zawiera mapę Polski, Czech oraz głównych dróg Europy. W naszym kraju mapa obejmuje wszystkie polskie miejscowości wraz z drogami dojazdowymi oraz plan Warszawy, zawierający wszystkie ulice wraz z numerami budynków. Dodatkowo na mapie znajduje się 57 tysięcy punktów docelowych takich jak: stacje benzynowe, lotniska czy salony samochodowe. Dodatkowo zawarte są informacje o hotelach, restauracjach, muzeach, obiektach sportowych i innych przydatnych w czasie podróży miejscach.

 

fot. Blaupunkt TravelPilot E1 to urządzenie o wymiarach standardowego radia samochodowego pasujące do wszystkich popularnych typów samochodów. Kierowca jest prowadzony przy pomocy wskazówek optycznych oraz głosowych w języku angielskim, niemieckim lub francuskim. Jest możliwość wprowadzania różnych opcji wyboru trasy tj. najszybszej, najkrótszej bądź najdogodniejszej (optymalne połączenie trasy szybkiej i krótkiej). W trakcie jazdy urządzenie automatycznie analizuje sytuacje drogową umożliwiając omijanie tworzących się korków.

 

TravelPilot E1 oprócz systemu nawigacyjnego zawiera także tuner radiowy, odtwarzacz CD i jest przystosowany do podłączenia urządzenia głośnomówiącego telefonu GSM. Sprzedaż rozpocznie się w lipcu.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości