Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Jechali pod prąd "zakopianką" i chwalili się w tym w sieci. Ma ich policja (WIDEO)

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Kierowca jedzie pod prąd, z przeciwka nadjeżdżają auta Policjanci z Myślenic odnaleźli kierowcę i trzech pasażerów, którzy na początku lutego jechali pod prąd drogą krajową nr 7 i chwalili się tym w Internecie. Na YouTube.com trafił film pokazujący, jak duże zagrożenie stworzyli.

Do zdarzenia doszło w środę 5 lutego ok. 21:30 na dwujezdniowym odcinku krajowej "siódemki" między miejscowościami Krzyszkowice i Jawornik. Dwudziestodwuletni kierowca i trzech dziewiętnastoletnich pasażerów jedzie Audi A3. Przy skręcie na Krzyszkowice zawracają i ruszają pod prąd w stronę Zakopanego. Jadą lewym pasem, którym na szczęście nie nadjeżdża nikt z przeciwka. Swoje nieodpowiedzialne wyczyny rejestrują telefonem komórkowym, a film trafia do sieci:

Kierowca chwalił się też swoją jazdą na Facebooku. Jego zachowanie wzburzyło Internautów. Film trafił m.in. na serwis wykop.pl, zainteresowała się też nim policja z Myślenic. Po kilku dniach zatrzymała kierowcę i jednego z pasażerów. Kierowca Audi A3 stanie przed sądem. Usłyszał karny zarzut umyślnego sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Grozi za to kara więzienia od roku do 8 lat. Mężczyzna przyznał się do winy, wyjaśnił okoliczności zdarzenia. Zatrzymano mu prawo jazdy i zwolniono za poręczeniem majątkowym.

Zobacz też: O włos od czołowego zderzenia. Kierowca jedzie pod prąd (WIDEO)

(DKO) 

Kierowca jedzie pod prąd, z przeciwka nadjeżdżają auta
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Kierowca jedzie pod prąd, z przeciwka nadjeżdżają auta

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości