Wszystko
o samochodach

Motosport / Pozostałe sporty

Jedna pasja, jeden zespół

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Maciej Pobocha Prezentacja nowego zespołu rajdowego, który weźmie udział w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski 2005, odbyła się 7 lutego w Warszawie.

Prezentacja nowego zespołu rajdowego, który weźmie udział w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski 2005, odbyła się 7 lutego w Warszawie. W barwach Castrol Mitsubishi Team wystartują Maciej Lubiak z pilotem Maciejem Wisławskim.

 Fot. Maciej Pobocha

Lubiak i Wisławski zasiądą w Mitsubishi Lancerze Evolution VIII MR grupy N przygotowanym we współpracy z firmą Ralliart. Obaj zawodnicy już wcześniej startowali wspólnie w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. W 2003 r. Fot. Maciej Pobocha zajęli trzecie miejsce w generalnej klasyfikacji grupy N. W kolejnym sezonie – 2004 – wywalczyli trzecie pozycje w rajdach Elmot, Kormoran i Rzeszowskim.

- W tym sezonie chcemy pokazać się z jak najlepszej strony. Rezultaty jakie udało nam się uzyskiwać w ubiegłym roku pokazały, że możemy walczyć o najlepsze Fot. Maciej Pobocha lokaty i mamy w tej rywalizacji spore szanse. Naszym niewątpliwym atutem będzie zespół w barwach którego mamy możliwość startować oraz nowy samochód. Myślę, że połączenie doświadczenia Maćka Wisławskiego, który nadal będzie mnie pilotował, z Fot. Maciej Pobocha moim zapałem oraz - mam nadzieję - coraz większymi umiejętnościami przyniosą pożądany efekt – powiedział Maciej Lubiak.

- Naszym celem jest mistrzostwo Polski. Mamy nadzieję, że hasło „jedna pasja, jeden zespół” będzie najlepiej wyrażać nasze poczynania w nadchodzącym sezonie – stwierdził Maciej Wisławski.

 

Mitsubishi Lancera Lubiaka i Wisławskiego wyposażono w 2-litrowy, turbodoładowany silnik rozwijający moc 278 KM. Samochód osiąga prędkość maksymalną (w zależności od przełożeń skrzyni biegów) ok. 200 km/h.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości