Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38232 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Samochody / Testy

Jeep Cherokee Liberty

Data publikacji: Autor: (sz)

 W maju na poznańskich targach motoryzacyjnych zadebiutuje najnowszy Jeep.

Będzie to nowa wersja cherokee, która otrzymała nazwę liberty.

Światową premierę auto miało na targach w Detroit. W Europie pojawi się prawdopodobnie na genewskim salonie, który rozpocznie się 1 marca. Do sprzedaży auto trafi jednak nie wcześniej, niż na jesieni tego roku.
Nowy jeep ma być autem o najlepszych właściwościach jezdnych wśród terenówek. Podczas testów konstruktorom udało się przejechać nim najtrudniejszą trasę na świecie - Rubicon Trail.  Dla aut terenowych nie ma lepszych rekomendacji. O trudności tej trasy niech świadczy fakt, że 30-kilometrowy odcinek pokonuje się w 2 dni, i nie wszystkim autom to się udaje.

Liberty ma bardzo duży prześwit - 25,7 cm i dość krótkie zwisy zarówno z przodu, jak i z tyłu. Dzięki temu auto doskonale radzi sobie w terenie. Jeśli do tego dodamy elegancko wykończone i obszerne wnętrze (auto jest o 19 cm dłuższe i o 14 cm wyższe od starej wersji cherokee), to nie powinniśmy się dziwić, że wzbudza duże zainteresowanie.

Pojemność bagażnika wynosi 909 l, jednak po złożeniu tylnych siedzeń przestrzeń ładunkowa wzrośnie do 1951 l.
Do napędu auta posłuży jeden z trzech dostępnych silników. Listę jednostek otwiera 2,4-litrowy silnik o mocy 124 KM. Druga z nich to 3,7-litrowa jednostka o mocy 210 KM. Dla osób lubiących oszczędną jazdę przygotowano turbodiesla o pojemności 2,5 l i mocy 140 KM.

Szefowie firmy planują, że roczna produkcja tego modelu przekroczy 200 tys. sztuk. Być może będzie trzeba uruchomić również linię produkcyjną nowego jeepa w austriackim Grazu, gdzie powstaje obecnie m.in. grand cherokee. Na razie liberty będzie produkowany w fabryce w miejscowości Toledo w stanie Ohio.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Jeep Cherokee zdjęcia

Jeep Cherokee dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Jeep Cherokee Cena