Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38368 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Jeep Compass. Jakie oferuje systemy bezpieczeństwa?

Data publikacji: Autor: Materiał partnera zewnętrznego

Fot. Jeep Jeep Compass zdobył pięć gwiazdek Euro NCAP, dzięki pozytywnym rezultatom we wszystkich kategoriach w zakresie ochrony dorosłych, dzieci, pieszych oraz za systemy bezpieczeństwa pojazdu.

Pięć gwiazdek Euro NCAP to zasługa m.in. efektywności klatki bezpieczeństwa - wykonanej w ponad 65% z wysokowytrzymałej stali - która zapewnia sztywność skrętną. To również efekt zastosowania ponad 70 systemów bezpieczeństwa aktywnego i pasywnego.

Montowane w standardzie w nowym Jeepie Compassie systemy bezpieczeństwa aktywnego wspierające kierowcę obejmują system ostrzegania o najeżdżaniu na poprzedzający pojazd dla całego zakresu prędkości FCW+ (Forward Collision Warning-Plus) i asystenta pasa ruchu (LaneSense Departure Warning-Plus). Systemy łącząc technologię radaru i kamery, umożliwiają rozpoznanie potencjalnych przeszkód i zapobiegnięcie zderzeniu, ostrzegając kierowcę sygnałami dźwiękowymi, wizualnymi. W określonych okolicznościach,  wspierają kierowcę, korzystając również z elektronicznego wspomagania kierownicy (EPS).

Ponadto, dostępne są również inne systemy bezpieczeństwa, specjalnie zaprojektowane, aby wspierać kierowcę podczas długich przejazdów autostradami. Jest to m.in. aktywny tempomat, który utrzymuje bezpieczną odległość od poprzedzającego nas samochodu i - w niektórych przypadkach - jest w stanie całkowicie zatrzymać Jeepa Compassa bez żadnej interwencji ze strony kierowcy. System monitorowania martwego pola  (dostępny w pakiecie Parking) pomaga kierowcy podczas zmiany pasa ruchu i ostrzega o występowaniu pojazdów w martwym polu, dzięki podświetlanym ikonom w lusterkach bocznych oraz sygnałowi dźwiękowemu wybranemu przez kierowcę. Wyposażenie związane z bezpieczeństwem nowego Compassa obejmuje ponadto systemy pomagające podczas manewrów parkowania, w tym, m.in. detektor obiektów przecinających drogę cofania, który informuje kierowcę o wykrytych obiektach przecinających drogę podczas wyjazdu z parking, dzięki podświetlanym ikonom na lusterku bocznym oraz sygnałowi dźwiękowemu wybranemu przez kierowcę.

Systemy te stanowią dopełnienie pięciogwiazdkowego wyposażenia nowego Jeepa Compassa, w którym zamontowanych jest sześć poduszek powietrznych (czołowe kierowcy i pasażera, boczne kurtynowe dla obu rzędów siedzeń oraz boczne w przednich fotelach) oraz ESC (elektroniczny system stabilizacji toru jazdy) z ERM (system przeciwdziałający przewróceniu się pojazdu). Zadbano również o nowoczesne systemy informacyjno-multimedialne z obsługą aplikacji Android Auto oraz Apple CarPlay

Do wyboru są 4 wersje wyposażenia i 7 konfiguracji układów napędowych. Nowy Jeep Compass został wyposażony w innowacyjny system napędu 4x4 Jeep Active Drive połączony z systemem zarządzania trakcją Selec-Terrai. Nabywcy mogą liczyć m.in. na ergonomiczne wnętrze z wysokiej jakości materiałami oraz nowoczesną stylistykę z autentycznymi elementami Jeepa.


Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Jeep Compass zdjęcia

Jeep Compass dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Jeep Compass Cena