Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Jeep Compass odmieniony: debiut w Genewie

Data publikacji: Autor: Piotr Walczak

Jeep Compass odmieniony: debiut w Genewie Międzynarodowy Salon Samochodowy w Genewie to miejsce europejskiej premiery zmodernizowanego Jeepa Compass. Zmieniony został wygląd pojazdu zarówno na zewnątrz, jak i w środku.

Oferowany na rynkach europejskich Jeep Compass model 2011 posiada dwie konfiguracje napędu. Oprócz systemu napędu 4x4 Freedom Drive ITM, na niektórych rynkach dostępny będzie także napęd tylko na koła przednie z benzynowym silnikiem o pojemności 2 litrów oraz dla wersji napędzanych 2,2-litrowym Dieslem. Samochody z przednim napędem nie będą jednak oferowane na rynku polskim.

W skład wspomnianego Freedom Drive ITM wchodzi sprzęgło osiowe z możliwością blokowania, a więc korzystania ze stałego napędu 4x4 - aby zwiększyć trakcję w głębszym śniegu czy piasku lub na innych podłożach o niskiej przyczepności. Na rynku polskim system napędu 4x4 Freedom Drive I stanowi wyposażenie seryjne razem z  silnikiem wysokoprężnym 2.2 CRD.
W modelu 2011 zmianie uległy nastawy zawieszenia, podwyższono sztywność sprężyn i stopień tłumienia, zastosowano także tylny stabilizator przechyłów o zwiększonej średnicy.

Nową jednostką napędową Compassa jest turbodoładowany silnik wysokoprężny o pojemności 2,2 litra. Ten turbodiesel współpracuje z sześciostopniową, manualną skrzynią biegów i rozwija moc 120 kW (163 KM) oraz moment obrotowy 320 Nm. Zużycie paliwa wynosi 6,6 l/100 km (cykl mieszany). Do Compassa dostępne są również dwa silniki benzynowe nieoferowane na rynku polskim.

Auto na rynkach europejskich oferowane będzie w dwóch wersjach: Sport i Limited.
Samochód do salonów sprzedaży zacznie docierać w pierwszym kwartale 2011 roku.

Źródło: Jeep

Jeep Compass odmieniony: debiut w Genewie
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Jeep Compass odmieniony: debiut w Genewie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości