Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39058 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Serwisy Specjalne / Jeep Grand Cherokee

Jeep dla Ciebie: Co oznacza certyfikat Trail Rated?

Data publikacji: Autor: (ip)

Samochody Jeep z oznakowaniem Trail Rated poddawane są serii szczegółowych testów stworzonych specjalnie po to, aby udowodnić doskonałe możliwości „off-roadowe” na najbardziej wymagających szlakach świata. Fot. Jeep Co oznacza Trail Rated? Od Argentyny po Zambię i w każdym innym miejscu certyfikacja Trail Rated marki Jeep gwarantuje, że możesz przemierzać swobodnie każdy szlak, który tylko zechcesz, oraz robić to, na co masz ochotę. Trail Rated to coś więcej niż tylko znaczek, to metodologia, gwarancja oraz rozpoznawalny standard udowodnionych możliwości terenowych.

Samochody Jeep z oznakowaniem Trail Rated poddawane są serii szczegółowych testów stworzonych specjalnie po to, aby udowodnić doskonałe możliwości „off-roadowe” na najbardziej wymagających szlakach świata. Fot. Jeep Samochody Jeep z oznakowaniem Trail Rated poddawane są serii szczegółowych testów stworzonych specjalnie po to, aby udowodnić doskonałe możliwości „off-roadowe” na najbardziej wymagających szlakach świata. Znaczek Trail Rated potwierdza, że samochód został tak zaprojektowany, aby skutecznie przejść testy w pięciu kategoriach:

1. Trakcja

2. Głębokość brodzenia

3. Zwrotność

4. Artykulacja zawieszania

5. Prześwit

Certyfikat Trail Rated przyznawany jest od 2003 roku żeby zaprezentować szeroki zakres wymagań dotyczących jazdy terenowej, jaki musi spełniać samochód Jeep 4x4. Obecnie znaczek Trail Rated jest zarezerwowany dla tych wersji każdego modelu, które zapewniają największe możliwości i najlepiej oddają motto marki Jeep – jedź, gdzie chcesz, rób, co chcesz.

Trail Rated to wiodąca w branży metodologia opracowana przez Nevada Automotive Test Center (NATC) oraz Jeep Engineering, która mierzy obiektywnie możliwości terenowe wszystkich samochodów marki Jeep. Zapewnia ona powtarzalny, spójny i wiarygodny pomiar sprawności danego pojazdu, dzięki połączeniu testów w naturalnych i kontrolowanych warunkach terenowych oraz ocenie bazującej na symulacji komputerowej. Jedynie samochody Jeep są Trail Rated. Wolność, przygoda, pasja i autentyczność zawsze były cechami charakterystycznymi dla marki Jeep na świecie. To renoma budowana przez ponad siedemdziesiąt lat, od kiedy marka Jeep nieustannie dotrzymuje obietnicy dostarczania mocnych, wszechstronnych i innowacyjnych samochodów z napędem na cztery koła. Trail Rated odzwierciedla kryteria gwarantujące rozwój najbardziej sprawnych pojazdów terenowych na rynku. Metodologia Trail Rated pozostanie solidnym fundamentem rozwoju marki Jeep na świecie

Trakcja

Jeepy 4x4 ze znaczkiem Trail Rated gwarantują przyczepność i możliwości, aby „podbić” i pokonać najtrudniejsze tereny na Ziemi. W ofercie marki Jeep dostępny jest szeroki wybór układów napędu na cztery koła dopasowanych do wszelkiego rodzaju wyzwań terenowych i warunków jazdy. Trakcja Trail Rated oznacza utrzymanie pod kontrolą ruchu samochodu na śniegu, piasku czy w błocie. Testy przyczepności przeprowadza się w „dzikich terenach”, na śliskich drogach (mokre, zabłocone, ośnieżone) oraz stromych podjazdach. Wskaźnik przełożenia pełzającego (crawl ratio) jest kluczowym wyznacznikiem wyróżniającym przyczepność
i możliwości Jeepów 4x4 ze znaczkiem Trail Rated.

Głębokoś brodzenia

Nie pozwól, aby „odrobina H2O stanęła” Ci na drodze. Jeepy 4x4 Trail Rated wyposażone są w dodatkowe uszczelnienie układów elektrycznych i nadwozia oraz wysoko umieszczony wlot powietrza, aby pomóc Ci przejechać przez potoki oraz zalane tunele, których inni nie są w stanie pokonać.

Zwrotność

Jeepy 4x4 oznaczone Trail Rated umożliwiają przejechanie przez ciasne zakręty, uniknięcie sytuacji awaryjnych i uszkodzeń nadwozia dzięki precyzyjnemu układowi kierowniczemu oraz zoptymalizowanemu rozstawowi osi, które pozwalają na precyzyjne i pewne prowadzenie w każdych warunkach. Im mniejszy promień skrętu, tym większy potencjał samochodu do pokonywania ciasnych luk.

Artykulacja zawieszenia

Utrzymanie kół na powierzchni drogi pozwala na ciągłą jazdę. Gdy jedno lub więcej z nich unosi się, elastyczne zawieszenie pozwala na dłuższe utrzymanie kontaktu pozostałych kół z nawierzchnią, zapewniając za każdym razem maksymalną możliwą przyczepność. Zawieszenia Trail Rated poprawiają możliwości terenowe poprzez zwiększanie elastyczności,
wykrzyżowania osi oraz skoku zawieszenia.

Prześwit

Dlaczego warto udowadniać, że Jeep 4x4 Trail Rated może pokonywać szczególnie wielkie przeszkody? Ponieważ pewnego dnia, gdy będziesz chciał skorzystać z tej możliwości, będziesz pewny, że ją posiadasz. Jeepy 4x4 są testowane pod kątem możliwości pokonywania przeszkód na podstawie kryteriów takich jak: prześwit, kąt natarcia, kąt rampowy i kąt zejścia, aby zagwarantować Ci możliwość pokonywania kłód, skał i nierównego terenu.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Mariusz (gość)

    Wiem. Po roku czasu użytkowania nowego Grand Cherokee, wiem że oznacza to Fail Rated.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Jeep Grand Cherokee zdjęcia

Jeep Grand Cherokee dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Jeep Grand Cherokee opinie

Oceń swoje auto

Jeep Grand Cherokee Cena