Wszystko
o samochodach

Serwisy Specjalne / Jeep Grand Cherokee

Jeep dla Ciebie: Nowe technologie w autach. Z których nie korzystają kierowcy?

Data publikacji: Autor: (mm)

Jeep Grand Cherokee / Fot. Kacper Rogacin Firmy motoryzacyjne inwestują w nowe technologie, które trafiąją do ich najnowszych modeli. Jak wynika z badania J.D. Power 2015 Driver Interactive Vehicle Experience Report, nie wszystkie z nich są wykorzystywane przez właścicieli pojazdów.

Jeep Grand Cherokee / Fot. Kacper RogacinBadanie prowadzono podczas pierwszych 90 dni użytkowania nowego auta. Co najmniej 20% właścicieli nowych samochodów nigdy nie użyło 16 z 33 badanych funkcji.

Z czego nie korzystają kierowcy? Na liście zawierajacej rozwiązania z których większość kierowców nie korzystała znalazły się m.in. pokładowe usługi concierge (43%), mobilne routery (38%), systemy automatycznego parkowania (35%, wyświetlacze HUD (33%) i wbudowane aplikacje (32%).

Kierowcy najczęściej natomiast chcą rozwiązań, które zwiększają ich bezpieczeństwo. Najczęściej wymieniane są m.in. czujniki martwego pola, a także adaptacyjne tempomaty.

Raport powstał na podstawie badania przeprowadzonego na 4,2 tys. właścicieli nowych aut, a ich opinie zbierano od kwietnia do czerwca 2015 roku.

Które ze majowych zmian w Prawie o ruchu drogowym nie mają Waszym zdaniem wpływu na poprawę bezpieczeństwa? Zapraszamy do udziału w plebiscycie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości