Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37151 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Motociekawostki / Warto wiedzieć

Jeep Grand Cherokee. Rekord prędkości na lodzie

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Jeep Grand Cherokee Trackhawk na jeziorze Bajkał. Fot. Jeep Podczas Dni Prędkości Baikal Ice Motor Sports Festival 2019 w Rosji Jeep Grand Cherokee Trackhawk ustanowił rekord prędkości SUV-ów na lodzie. Pojazd mknął po zamarzniętym jeziorze Bajkał z prędkością 280 km/h.

Zgodnie z danymi potwierdzonymi przez Rosyjską Federację Samochodową, Jeep Grand Cherokee Trackhawk był w stanie osiągnąć średnią prędkość na dystansie 1 km ponad 257 km/h przy starcie i średniej prędkości od postoju powyżej 100 km h. Maksymalna prędkość na lodzie według GPS-ów wynosiła 280 km/h.

Jak informują organizatorzy tego wydarzenia, przed biciem rekordu auto zostało opróżnione z niepotrzebnych przedmiotów. Wszystkie przejazdy zostały przeprowadzone zgodnie z przepisami Rosyjskiej Federacji Samochodowej. Maksymalna średnia prędkość została zliczona na dystansie 1 km. Aby umożliwić wymagane przyspieszenie i hamowanie, całkowita długość przejazdu wynosiła 12 km.

Zobacz także; Jakie prawa ma jadący hulajnogą elektryczną?

Jeep Grand Cherokee Trackhawk potwierdził swoją pozycję najmocniejszego produkowanego serynie SUV-a na świecie. Pod maską znajduje się silnik V8 o pojemności 6,2 litra i mocy 710 KM. Trackhawk osiąga 100 km/hw zaledwie 3,7 sekundy, a maksymalna prędkość wynosi 290 km/h.

Speed Days z Baikal Ice Festival odbył się po raz pierwszy w 2011 roku. W ciągu ośmiu lat na lodach jeziora Bajkał ustawiono ponad 20 rekordów prędkości w różnych kategoriach pojazdów. Wszystkie trasy są wytyczane na naturalnym gołym lodzie, a ich przygotowanie ogranicza się do usuwania przeszkód (śnieg, zwały lodu) wpływających na bezpieczeństwo kierowców i sędziów.

Zobacz także: To musisz wiedzieć o akumulatorze

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Jeep Grand Cherokee zdjęcia

Jeep Grand Cherokee dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Jeep Grand Cherokee opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Jeep Grand Cherokee Cena