Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Jeep Renegade. Wszechstronny SUV

Data publikacji: Autor: (mm) TVN/x-news

Debiut Renegade'a miał miejsce na salonie samochodowym w Genewie w marcu 2014 roku. Pojazd jest pierwszym autem Fiat Chrysler Automobiles, opracowanym wspólnie przez włoskich i amerykańskich projektantów i inżynierów / Fot. Jeep Renegade jest najmniejszym przedstawicielem rodziny Jeepa. Jednocześnie wyróżnia się chyba najbardziej intrygującym i ciekawym wyglądem.

Debiut Renegade'a miał miejsce na salonie samochodowym w Genewie w marcu 2014 roku. Pojazd jest pierwszym autem Fiat Chrysler Automobiles, opracowanym wspólnie przez włoskich i amerykańskich projektantów i inżynierów / Fot. Jeep Debiut Renegade'a miał miejsce na salonie samochodowym w Genewie w marcu 2014 roku. Pojazd jest pierwszym autem Fiat Chrysler Automobiles, opracowanym wspólnie przez włoskich i amerykańskich projektantów i inżynierów. Jest to również pierwszy samochód z logo Jeepa, który powstaje we Włoszech.

W oczy rzucają się przede wszystkim przednie (okrągłe) i tylne (kwadratowe) reflektory. Łączą one nieco oldschoolowy wygląd Jeepa Wranglera z nowoczesnym designem. Długość auta wynosi 4236 mm, szerokość – 1805 mm, a wysokość – 1667 mm. Pod względem rozmiarów auto jest więc podobne do Fiata 500X i Skody Yeti.

Auto posiada 6 standardowych poduszek powietrznych, ESC z elektronicznym systemem przeciwdziałania dachowaniu pojazdu (ERM), tylną kmerę ParkView, system ostrzegania przed kolizją czołową, system adaptacyjnej kontroli prędkości i system ostrzegania przed niespodziewaną zmianą pasa ruchu.

Jeep Active Drive" i „Jeep Active Drive Low" to dwa zaawansowane systemy napędu 4x4, które zapewniają legendarne możliwości terenowe Jeepa. To także pierwszy kompaktowy SUV wyposażony w dziewięciobiegową skrzynię biegów. Auto z silnikiem 1.6 l o mocy 110 KM kosztuje od 69 900 zł.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości