Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Jeep Rescue Concept

Data publikacji: Autor: (zpd)

fot. Jeep Z nazwy wynika, że jest to prototyp. Wygląda jednak na tak dopracowany, że można przypuszczać rychłe uruchomienie seryjnej produkcji i „atak” na Hummera.

Należąca do koncernu Daimler-Chrysler marka Jeep pozazdrościła rynkowego sukcesu słynnemu Hummerowi i zaprezentowała własny model - Rescue Concept.

 

fot. Jeep Rescue w stylizacji zewnętrznej nawiązuje do słynnego Jeepa, ale jest bardzo nowocześnie zbudowany, z uwzględnieniem najnowszych zdobyczy techniki, w tym elektroniki użytkowej.

Konstruktorzy wykorzystali 60-letnie doświadczenie w budowie samochodów terenowych, wprowadzając wiele elementów wzmacniających nadwozie i układ jezdny. Na przykład wykorzystano bardzo mocną ramę nośną, precyzyjnie kształtowaną metodą hydrociśnieniową.

 

fot. Jeep Samochód wyposażony został w wysokoprężny silnik 5,9 l z turbodoładowaniem, który wraz z przekładniami pochodzi z firmy Cummins. Ma napęd na 4 koła oraz mechaniczną skrzynię z 6-przełożeniami do jazdy w przód.

Zawieszenie jest kombinacją elementów hydropneumatycznych z mechanicznymi  i ma zapewniać wyższy komfort jazdy niż w autach terenowych.

 

 

fot. Jeep Nowy Jeep doskonale radzi sobie w terenie, zwłaszcza górzystym, umożliwia mu to skuteczny napęd 4 x 4 z przełożeniem pełzającym, duże prześwity i .... w razie potrzeby wyciągarka.

 

Rescue miał światową premierę w styczniu br. podczas trwania American International Auto Show w Detroit, a europejską na salonie samochodowym w Genewie.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości