Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38520 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Jeep. To tutaj ruszy produkcja jednego z modeli

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Fot. FCA W fabryce Fiata w Melfi we Włoszech rozpoczęły się testy linii produkcyjnej, na której będzie powstawać Jeep Compass, także w wersji hybrydowej.

W pierwszym kwartale przyszłego roku w zakładzie w Melfi na południu Włoch rozpocznie się produkcja Jeepa Compassa, a następnie jego wersji z napędem hybrydowym typu plug-in. Ta ostatnia jest przewidziana również dla modelu Renegade. Umożliwi to szybszą reakcję firmy na rosnące zapotrzebowanie w Europie na ten typ zasilania.

Od uruchomieniu produkcji Jeepa Compassa w Melfi zadecydowała coraz większe zapotrzebowanie na ten samochód na rynku. Początkowo Compass z przeznaczeniem na rynek europejski był produkowany w Meksyku. Od 2014 r. w fabryce w Melfi trwa produkcja Jeepa Renegade.

Produkcja Jeepa Compass rozpocznie się w pierwszym kwartale 2020 roku. Początkowo produkowane będą samochody z przeznaczeniem na rynek europejski, a następnie uruchomiona zostanie produkcja modeli Compass i Renegade w wersjach z silnikiem hybrydowym typu plug-in.

Redakcja poleca: Prawo jazdy. Co oznaczają kody w dokumencie?

Jak informuje koncern FCA, poprzez wprowadzenie na rynek wersji z napędem hybrydowym typu plug-in, Compass ma szansę pobić rekord z 2018 r., kiedy to w regionie EMEA (kraje leżące na obszarze Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki) zostało zarejestrowanych ponad 78 tys. nowych samochodów tego modelu. Wynik ten uczynił z Compassa najlepiej sprzedającym się modelem Jeepa w Europie.

Zobacz także: Porsche Macan w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Jeep Compass zdjęcia

Jeep Compass dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Jeep Compass Cena