Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Jeep Wrangler – uwaga na możliwą awarię układu hamulcowego

Data publikacji: Autor: Sławomir Draguła

Jeep Wrangler – uwaga na możliwą awarię układu hamulcowego Fiat Auto Poland (bo Jeep należy teraz do Włochów) ogłasił akcję przywoławczą terenówki. W serwisie trzeba sprawdzić mocowanie przednich nadkoli i błotników. W wyniku ich obluzowania może dojść do uszkodzenia hamulców.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów został poinformowany przez firmę Fiat Auto Poland, że wybrane egzemplarze modelu Jeep Wrangler mogą mieć usterkę fabryczną. W związku z tym koncern ogłosił prewencyjną akcję przywoławczą do serwisów.

W niektórych egzemplarzach Jeepa Wranglera JK (modele z lat 2007-2010) istnieje możliwość obluzowania się lub ugięcia nadkola wewnętrznego przedniego błotnika. W związku z tym może dojść do kontaktu nadkola z przewodami hamulcowymi.

W skrajnych sytuacjach prowadzić to może do przetarcia przewodów i wycieku płynu hamulcowego, a w konsekwencji do zmniejszenia skuteczności hamowania.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest 314 samochodów Jeep Wrangler JK. Importer powiadomił już swoich autoryzowanych dealerów i serwisy Chrysler, Jeep i Dodge o ewentualnej usterce. Natomiast autoryzowani partnerzy informują właścicieli samochodów i zapraszają na bezpłatne naprawy.

Sławomir Draguła

Jeep Wrangler – uwaga na możliwą awarię układu hamulcowego
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Jeep Wrangler – uwaga na możliwą awarię układu hamulcowego

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości