Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Jego sportowa terenowość

Data publikacji: Autor: (mp)

 Najnowsza kreacja szwajcarskiej firmy Rinspeed zajmującej się projektowaniem i produkowaniem samochodów w małych seriach nosi nazwę Chopster.

Rinspeed przebudował ekskluzywnego SUV-a produkowanego przez Porsche nadając mu bardziej sportowy charakter. Zmianom poddano nadwozie i silnik pojazdu.

 

Najważniejszą innowacją wprowadzoną przez szwajcarskich projektantów jest zamiana wersji 5-drzwiowej na 3-drzwiową. Celem takiej operacji było poprawienie proporcji pojazdu i nadanie dynamiki jego kształtom. Ciekawostką jest także wprowadzenie możliwości otwierania dachu. Następuje ono sekwencyjnie, pozwalając kierowcy na wybranie jednej z czterech pozycji położenia powierzchni dachowej. Zmodyfikowano przód auta dodając duże wloty powietrza w zderzaku, który także ma nowy kształt.

 

Przeobrażeniom uległo wnętrze Chopstera. Cztery niezależne siedzenia pokryte skórą mają bardziej od standardowych sportowy charakter. Do wykończenia niektórych elementów wykorzystano carbon i aluminium.

 

Zmianom poddany został silnik pojazdu. Chopster napędzany jest benzynową jednostką napędową o mocy 600 KM i maksymalnym momencie obrotowym 800 Nm. Samochód osiąga prędkość 290 km/h, a do „setki” rozpędza się w czasie poniżej 5 s.

 

W zależności od wyposażenia Rinspeed Chospter dostępny jest w cenie od 325 do 375 tys. euro.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości