Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Jest kara za opóźnienia w viaTOLL

Data publikacji: Autor: Sławomir Draguła

Jest kara za opóźnienia w viaTOLL 7,5 mln zł to kara nałożona przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad na wykonawcę elektronicznego systemu poboru opłat od ciężarówek.

- Firma Kapsch musi zapłacić 7,5 mln zł za opóźnienia w wdrożeniu systemu viaTOLL oraz zbyt małą liczbę bramek i punktów obsługi kierowców – powiedział regimoto.pl Artur Mrugasiewicz, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie.
 
zobacz także Kierowcy: System viaTOLL oszukuje! GDDKiA: To nieprawda 

Chodzi m.in. o dwudniowe opóźnienie w uruchomieniu systemu viaTOLL. Przypomnijmy. E-myto miało ruszyć 1 lipca. Niestety austriackiej firmie Kapsch nie udało się go uruchomić na czas.

 

zobacz także Zobacz mapę płatnych dróg w systemie viaTOLL

 

Austriacy poinformowali wówczas, że przyczyną opóźnienia było brak podłączenie do systemu informatycznego urządzeń zamontowanych na bramownicach, które naliczają samochodom przejechane kilometry.

Za każdy dzień opóźnienia kara wyniosła 2 mln zł. Kolejne 1,5 mln zł kary to wynik zbyt małej liczby bramek i punktów obsługi klienta oraz kłopotów kierowców z rozliczaniem opłat.
 
zobacz także Opłaty drogowe po nowemu - rusza system viaTOLL. Droższe autostrady 

Elektroniczny system poboru opłat drogowych viaTOLL zaczął działać w Polsce 3 lipca 2011 roku. Za jazdę po drogach krajowych, szybkiego ruchu i autostradach za jego pośrednictwem muszą płacić właściciele ciężarówek, autobusów i mikrobusów, mogących przewozić co najmniej 9 osób, a także kierowcy osobówek. Ci ostatni tylko wtedy, jeśli dopuszczalna masa całkowita ich samochodu i przyczepy przekroczy 3,5 t.

Jest kara za opóźnienia w viaTOLL
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Jest kara za opóźnienia w viaTOLL

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości