Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Jest najnowszy C6!

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Citroen Nie opadły jeszcze emocje po wprowadzeniu modelu C4 i odnowionego C5, a już w tym roku oferta firmy rozszerzy się o C1 i - być może - model C6.

Citroen przystąpił do rynkowego ataku. Nie opadły jeszcze emocje po wprowadzeniu modelu C4 i odnowionego C5, a już w tym roku oferta firmy rozszerzy się o C1 i - być może - model C6.

 

Luksusowy C6 nawiązuje stylizacyjnie do mniejszego brata – modelu C4. Podobnie wyglądają przednie części nadwozia obu samochodów z charakterystyczną, chromowaną listwą. Poza  tym C6 ma całkowicie nowy kształt karoserii z mocno  opadającą linią dachu. Fot. Citroen

 

Wnętrze, jak zapewnia producent, oferuje dużo miejsca i zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników. Do dyspozycji pasażerów są m.in. regulowane elektrycznie tylne   fotele i czterostrefowa klimatyzacja.

Fot. Citroen  

Do napędu auta przewidziano dwa 6-cylindrowe silniki: benzynowy o pojemności 3 l rozwijający moc 215 KM oraz wysokoprężny 2,7 l/208 KM. Jednostki napędowe współpracują z automatyczną, 6-stopniową skrzynią biegów.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości