Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Jest nowy Focus!

Data publikacji: Autor: Maciej Pobocha

Fot . Ford Nowy Ford Focus poddany kompleksowym zmianom walczył będzie o klientów segmentu C.

Kiedy Ford Focus pojawił się w 1998 r., wywołał ogromne zainteresowanie nowatorską, jak na owe czasy, stylistyką i wielowahaczowym zawieszeniem tylnym. Sześć lat po premierze doczekał się następcy. Nowe auto ma godnie

 Fot . Ford

W porównaniu z obecnie produkowanym modelem Focus II generacji ma o 25 mm dłuższy rozstaw osi i o 40 mm szerszy rozstaw kół. Pewne zmiany poczyniono także w zawieszeniu kół. Z przodu zastosowano kolumny McPhersona, a z tyłu nieco zmodyfikowaną oś wielowahaczową. Warto przypomnieć, że to właśnie Focus zapoczątkował stosowanie nowoczesnego zawieszenia wielowahaczowego w autach klasy kompaktowej. W jego ślady poszedł nowy Volkswagen Golf.

 

We wnętrzu Focusa zastosowano materiały przetestowane na obecność alergenów, spełniające normy oparte na standardach toksykologicznych TÜV (Toxproof). Zwiększeniu uległ bagażnik auta. W wersji 3- i 5-drzwiowej liczy on obecnie 385 l, a po złożeniu tylnych siedzeń 1 245 l (poprzednio 350/1205 l).

 

Focus II dostępny będzie z sześcioma jednostkami napędowymi. Cztery z nich to silniki benzynowe: 1,4 l/80 KM, 1,6 l/100 KM, 2,0 l/145 KM oraz najnowszy 1,6 l/115 KM Duratec Ti-VCT  wyposażony w układ zmiennych faz rozrządu zaworów dolotowych i wydechowych. Klienci otrzymają do wyboru także dwa silniki wysokoprężne TDCi: 1,6 l/109 KM i 2,0 l/136 KM zasilane układem common rail II generacji. W zależności od silnika w Fordzie zastosowano różne skrzynie biegów:  5- i 6-stopniową maualną oraz 4-stopniową automatyczną. Oferowana będzie także przekładnia bezstopniowa.

 

Na początek Ford Focus II pojawi się w wersjach 3- i 5-drzwiowej oraz kombi. Premiera sedana przewidziana jest na 2005 r.  Nowy Focus jest produkowany w zakładach w Saarlouis w Niemczech i w Walencji w Hiszpanii.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości