Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Jeszcze bardziej terenowa Toyota Land Cruiser GX

Data publikacji: Autor: (pp) źródło: autoblog.com

Fot. Toyota Toyota Land Cruiser jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych samochodów terenowych na świecie. Z myślą o australijskich bezdrożach powstała wersja GX, którą bez obaw można zwiedzać nawet najbardziej niedostępne zakątki tej olbrzymiej wyspy.
Fot. Toyota Land Cruiser GX należy do nielicznej już grupy aut, dla których właściwości terenowe nie kończą się na zastosowaniu podwyższonego prześwitu, jak w przypadku niemal każdego współczesnego SUV-a. Tym autem kierowca może śmiało zjechać z utwardzonej drogi i sprawdzić swoje umiejętności podczas jazdy w trudnym terenie.

CZYTAJ TAKŻE

Toyota Land Cruiser 100

Toyota Land Cruiser - pierwsza jazda


Pomóc mają w tym m.in. snorkel, czyli rura zapobiegająca zassaniu wody przez silnik, dodatkowe płyty ochraniające podwozie, czy winylowe maty na podłodze, które bez trudu można wyczyścić. Pojazd napędzany jest potężną jednostką benzynową V8 o pojemności 4.5-litra. Moc przekazywana jest na wszystkie cztery, 17-calowe koła.

Za tę pełnowartościową "terenówkę", australijscy klienci będą musieli zapłacić blisko 78 tysięcy dolarów (ok. 250 tysięcy złotych).

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Jarpoz

    To jest prawdziwy fenomen, na pozór niemodny design, ale jest w nim majestatyczne piękno, być może wynikające ze świadomości potęgi tego auta i prawdziwych możliwości terenowych, połączonych z więcej niż wystarczającym komfortem. Niemal wszystkie współczesne SUV-y są przy tym aucie zabaweczkami, albo produktem zastępczym, czy wręcz głupawą modą. Niestety cena czyni to auto nieosiągalnym dla mnie.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości