Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Jeździliśmy nowym Focusem!

Data publikacji: Autor: (c)

Fot. R.Polit Wczoraj po bardzo krętych włoskich drogach jeździliśmy nowym Fordem Focusem. Model ten jest trochę większy od poprzedniego, ale być może nie to jest najistotniejsze.

Nowy Focus to modernizacja udanej konstrukcji poprzednika. Jest nieco większe nadwozie oraz zupełnie nowy silnik benzynowy 1,6 l o mocy 115 KM ze zmiennymi fazami rozrządu. Dopracowano układ zawieszenia który sprawia, że pojazd ma bardzo dobre własności jezdne. Czy Focus ma wady? Oczywiście, ale niewielkie – np. mało czytelny wyświetlacz przebiegu.

 

Auto prowadzi się wręcz znakomicie. Szkoda, że na polskim rynku pojawi się dopiero w marcu przyszłego roku. Do tego czasu będzie sprzedawany dotychczasowy model.

 

Wrażenia z jazd już niedługo na naszej stronie.

 Fot. R.Polit Fot. R.Polit Fot. R.Polit

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adam Kołodziejczyk, Prezes Ford Polska :Fot. R.Polit

 

Ford Focus II generacji zostanie wprowadzony na polski rynek w marcu 2005 r. Ceny auta nie są jeszcze znane. Ogłosimy je najprawdopodobniej w połowie grudnia.


Klienci będą mieli do wyboru na razie 2 wersje nadwozia: 3- i 5-drzwiowy hatchback oraz sedan. Kombi pojawi się w salonach dopiero jesienią przyszłego roku.

 

Focus II oferowany będzie z czterema silnikami benzynowymi: 1,4 l/80 KM, 1,6 l/100 KM, 2,0 l/145 KM oraz zupełnie nowym z układem zmiennych faz rozrządu o pojemności 1,6 l i mocy 115 KM. Oferować też będziemy samochody z  silnikami wysokoprężnymi z układem common rail o pojemności 1,6 l/109 KM i 2,0 l/136 KM.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości