Wszystko
o samochodach

Motocykle / Motocykle

Jeździsz na motocyklu? Sprawdź się w zawodach

Data publikacji: Autor: Karol Biela

Jeździsz na motocyklu? Sprawdź się w zawodach Polskie przedstawicielstwo Hondy organizuje zawody motocyklowe dla amatorów w nowej dyscyplinie zwanej Gymkhana. To widowiskowy sport, który na świecie zyskuje coraz więcej entuzjastów.

Gymkhana w Europie jest nowością. W przeciwieństwie do wyścigów motocyklowych, można ją łatwo zorganizować na względnie niedużych, równych nawierzchniach, takich jak parkingi, place, nieużywane fragmenty lotnisk.

Od zawodników Gymkhana wymaga zdolności szybkiego pokonywania zakrętów, slalomów, nawrotów czy też ósemek. Bardzo ważna jest umiejętność zapamiętania trasy i koncentracja.

Przejazdy odbywają się indywidualnie, na czas, a umiejętności zdobyte podczas uczestnictwa są bezcenne.

Zawodnicy Gymkhany startują na seryjnych, zarejestrowanych motocyklach z aktualnym przeglądem technicznym uprawniającym do poruszania się po drogach publicznych.

Honda Poland, jako przedstawiciel japońskiej marki, planuje rozpocząć cykl takich zawodów i wzbudzić zainteresowanie motocyklistów w naszym kraju tą ciekawą dyscypliną. Spośród uczestników, którzy mogą zgłaszać się do salonów Hondy, będą tworzone zespoły dealerskie w poszczególnych strefach.

Dealerzy danej strefy, gdzie odbywać się będzie Gymkhana, mają zapewnione miejsca dla wytypowanych uczestników. Uczestnik może wysłać zgłoszenie tylko do jednego dealera.

Do udziału w imprezie niezbędne jest prawo jazdy kategorii A lub A1 (w zależności od pojemności silnika zgłoszonego motocykla), zarejestrowany motocykl (dowolnej marki) z ważnym badaniem technicznym oraz ubezpieczeniem, homologowane opony przeznaczone do poruszania się po drogach publicznych oraz posiadanie motocyklowej odzieży (min. kask, rękawiczki, ochraniacze na łokcie i kolana).

Wpisowe zawodnika na cały weekend wynosi 300 zł, chyba, że jest właścicielem motocykla marki Honda. W takim przypadku zapłaci tylko 100 zł.

Jeździsz na motocyklu? Sprawdź się w zawodach
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Jeździsz na motocyklu? Sprawdź się w zawodach

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości