Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Jubilat klasy G

Data publikacji: Autor: łm

fot. Mercedes-Benz Model Mercedesa-Benza mimo upływu lat wciąż kusi.
Od 25 lat walory Mercedesa-Benza klasy G są docenianie przez klientów na całym świecie. Gdyby było inaczej, od dawna nie byłoby go w sprzedaży. Skąd takie zainteresowanie modelem, którego konstrukcja nie należy do najnowszych?

 

fot. Mercedes-Benz Po pierwsze jest to samochód, który posiada wyjątkowo dobre zdolności terenowe. Nie straszna dla niego żadna przeszkoda w postaci rowów, rwących rzek lub błota. Od lat klasa G jest na wyposażeniu straży leśnej, policji i wojska. Mimo, że konstrukcja pojazdu liczy sobie 25 lat, na bezdrożach Mercedes-Benz klasy G radzi sobie lepiej od dzisiejszych samochodów SUV.

 

Auto po raz pierwszy zostało zaprezentowane publiczności w 1979 r. Od tego czasu sprzedano na całym świecie około 175 tys. egzemplarzy tego modelu. Sprzedaż Mercedesa-Benza klasy G osiągnęła najwyższy poziom w 2002 r., kiedy to nabywców znalazło 8,7 tys. egzemplarzy. Warto dodać, że nie jest to auto tanie. Specjalny tuning firmy AMG podnosi atrakcyjność samochodu.
 
W połowie 2004 r. gama silników zostanie wzbogacona o nową jednostkę napędową G 55 AMG. Silnik ma moc 476 KM, a jego maksymalny moment obrotowy wynosi 700 Nm przy 2650 obrotach na minutę. Dzięki niemu auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie 5,6 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi 210 km/h.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości