Wszystko
o samochodach

Motocykle / Aktualności

Jubileusz na motocyklach

Data publikacji: Autor: (mał)

fot. Krzysztof Szymczak Ponad 300 maszyn ma przyjechać w najbliższy weekend na kolejny zlot motocykli starych i ciężkich: Marynarz Rally.

Choć impreza odbędzie się po raz 19. w Ozorkowie będzie obchodzony okrągły jubileusz.


fot. Krzysztof Szymczak - Pierwsze dziewięć zlotów robiłem w Siemianach koło Iławy. Impreza tegoroczna będzie dziesiątą organizowaną w Ozorkowie - tłumaczy Bogdan Skonieczka, komandor zlotu i szef klubu Easy Rider Marynarz. - W przygotowaniach pomagają Zibi i Witaminka, którzy dwa lata temu podczas zlotu wzięli ślub. Do Ozorkowa prawdopodobnie przyjedzie o kilkadziesiąt maszyn więcej niż w ubiegłym roku. Wtedy jednak nie dopisała pogoda.


Zlot jak co roku zaczyna się w piątkowy wieczór. W miasteczku motocyklowym w Lasku Miejskim od godz. 19 do 2 rano będą się odbywały koncerty. Największe atrakcje zaplanowano na sobotę. Po raz pierwszy odbędzie się przejazd kawalkady motorów do Grotnik. Później, tuż po południu, zacznie się tradycyjna parada ulicami Ozorkowa. Do godz. 14 motocykliści, tak jak co roku, zawładną placem Jana Pawła II. Wieczorem, tak jak w piątek w lasku będą się odbywały koncerty. Wystąpią m.in.: Blue Haze, Helikopter i Ahaya. Jak co roku nie zabraknie widowiskowych konkurencji i popisów, jak "palenie gum" i siłowanie się na rękę (dla kobiet i mężczyzn). Podczas jednej z konkurencji pasażerka motocyklisty będzie miała za zadanie chwycenie w usta kiełbasy wysmarowanej musztardą i wiszącej na sznurku.


Udział w zlocie zapowiedziało dwóch obywateli Niemiec. Jeden, na trójkołowcu, przyjedzie z Dortmundu, drugi, na "ścigaczu" aż spod francuskiej granicy.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości