Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Jubileuszowa Fabia

Data publikacji: Autor: PRO

W czasie niewiele ponad trzy lata Skoda wyprodukowała 750 tys. sztuk popularnej szczególnie w Europie środkowej i wschodniej Fabii.

Pojazd trafi do klienta z Warszawy.

Następca modelu Felicia zaprezentowany został na salonie samochodowym we Frankfurcie pod koniec 1999 roku. Kilka miesięcy później auto pojawiło się w sprzedaży. Początkowo dostępna była pięciodrzwiowa wersja nadwozia. Później pojawiło się kombi i sedan. Kilka dni temu jubileuszowy egzemplarz zjechał z linii produkcyjnej fabryki w Mlada Boleslav.

Skoda Fabia odznacza się nie tylko ciekawa - ostrą w kształtach - linia nadwozia, ale także bogata gamą benzynowych i wysokoprężnych jednostek napędowych. Jubileuszowy model to wersja kombi z benzynowym silnikiem o pojemności 1.4 litra i mocy 75 KM - wyposażenie Comfort, a kolor nadwozia - szary metalic. Nowym autem cieszyć się będzie jeden z warszawskich klientów, który zamówił ten pojazd. To efekt systemu zamówień Skody. - Dobry produkt i technologia są tylko częścią sukcesu. Elementem składowym jest motywacja do pracy, a przede wszystkim zespół dobrze wykwalifikowanych pracowników - mówił podczas uroczystości Karl-Guenter Busching, członek zarządu odpowiedzialny za produkcję i logistykę w koncernie Skoda Auto. PRO

Fabia z nowym silnikiem
Już od kwietnia w salonach sprzedaży marki Skoda jest model Fabii z benzynowym silnikiem o pojemności 1.2 litra typu HTP. Tym samym silnik 1.2 o mocy 54 i 64 KM zastąpi wcześniej oferowane silniki o pojemności 1.4 l i mocy 50 i 68 KM. Nowa jednostka napędowa znajdzie zastosowanie we wszystkich wersjach nadwozia modelu Fabia. Różnica finansowa pomiędzy nowymi jednostkami napędowymi wynosi 1200 zł, mniej niż wersji 1.4 (50 KM) i 1700 złotych mniej niż odmiana 1.4 (68 KM).

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości