Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Juha w barwach VW

Data publikacji: Autor: mr

Fot. VW Czterokrotny rajdowy mistrz świata Juha Kankkunen został zaproszony do reprezentowania VW podczas najbliższego Rajdu Dakar.

Czterokrotny rajdowy mistrz świata Juha Kankkunen został zaproszony do reprezentowania teamu Volkswagena podczas najbliższej edycji Rajdu Dakar.

 Fot. VW

Słynny Fin pojedzie specjalną wersją Touarega, a pilotem ma być jego wieloletni partner z prawego fotela Juha Repo, który w pustynnych rajdach towarzyszył nie mniej znanemu Ari Vatanenowi.

 

Dla Kankkunena będzie to drugi start w Rajdzie Dakar. Poprzednio startował w barwach peugeota i... wygrał. – Podczas testu w Turcji mogłem po raz pierwszy przejechać się Race-Touaregiem oraz zapoznać się z całym zespołem. To był bardzo udany początek naszej współpracy. Byłem miło zaskoczony jak dobrze prowadzi się ten samochód. W Dubaju będziemy się uczyć, a w Dakarze chcemy być w ścisłej czołówce – powiedział Kankkunen.

 

Volkswagen po raz pierwszy wystawił terenowe Touaregi w tegorocznym Rajdzie Dakar, a następnie w czerwcowym Rajdzie Maroka oraz sierpniowym Rajdzie Orientu w Turcji. Team reprezentować będzie również Jutta Kleinschmidt oraz Bruno Saby.

 

Volkswagen Race-Touareg napędzany jest rzędowym 5-cylindrowym turbodieslem o pojemności 2,3 l. Jednostka rozwija moc 238 KM , a jej maksymalny moment obrotowy wynosi ponad 460 Nm. Napęd przenoszony jest za pomocą 6-stopniowej sekwencyjnej skrzyni biegów na wszystkie koła. Samochód waży 1759 kg.

 

27 edycja Rajdu Dakar rozpocznie się 1 stycznia w Hiszpanii, a zakończy 16 stycznia w Dakarze. 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości