Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Juho Hänninen kolejnym kierowcą Hyundaia

Data publikacji: Autor: (TSz/ip)

Juho Hänninen i Tomi Tuominem, Fot: Hyundai Hyundai Motorsport ujawnił, że aktualny kierowca testowy Juho Hänninen pojedzie drugim samochodem i20 WRC w wybranych rajdach zalicznych do mistrzostw świata w 2014 roku, obok przedstawionego niedawno pierwszego kierowcy zespołu Thierry Neuville'a.

32-letni Hänninen wyjątkowo dobrze poznał już rajdowy zespół Hyundaia, podczas testów samochodu w 2013 r które ukończył z Juho Hänninen i Tomi Tuominem, Fot: Hyundaiimponującym wynikiem 3 500 km. Fin odegrał ważną rolę w przygotowaniach zespołu do debiutanckiego sezonu WRC i będzie kolejnym atutem Hyundai Motorsport w 2014r.

“Jestem bardzo zadowolony, że będziemy mogli kontynuować naszą współpracę z Juho” - skomentował szef zespołu Hyundai Motorsport, Michel Nandan. ”Był on pierwszym kierowcą w Hyundai Motorsport, który zasiadł za kierownicą i wykonał pierwsze jazdy modelem i20 WRC. Wykazał się ogromną lojalnością wobec zespołu i będzie reprezentował nas w wybranych rajdach, podczas naszego pierwszego sezonu WRC.”

“Juho wykonał znakomitą pracę testując i20 WRC w tym roku. Jest świetnym kierowcą, który idealnie łączy prędkość z umiejętnościami technicznymi. Okazał się również prawdziwym specjalistą, przekazując cenne informacje naszym inżynierom z zespołu.” - dodał Nandan.

Juho Hänninen, Fot: HyundaiHänninen będzie współpracował ze swoim pilotem Tomi Tuominen’em, a w Hyundaiu zadebiutuje podczas lutowego Rajdu Szwecji, który już bardzo dobrze zna. To właśnie tam miał miejsce jego debiutancki start w WRC w 2006 roku – wygrał w klasie Group N, a w tegorocznej edycji, zajął szóste miejsce.

Podczas swojej kariery Hänninen odnosił sukcesy w wielu różnych rajdach samochodowych - w IRC (Intercontinental Rally Challenge), FIA ERC (FIA European Rally Championship) i FIA Super 2000 WRC.

“Jestem naprawdę zaszczycony, że zostałem wybrany przez Hyundaia i mogę być jednym z kierowców i20 WRC w 2014 roku, w tym w Rajdzie Szwecji, który jest jednym z moich ulubionych.” Powiedział Hänninen. ”Pracowałem z zespołem od maja i fantastycznie było uczestniczyć w tym projekcie. Cały Team jest bardzo sympatyczny, atmosfera przyjazna, a wszyscy angażują się na 100%. Praca przy testowaniu samochodu była dla mnie prawdziwą przyjemnością i cieszę się, że będę kierowcą w tym zespole.”

Oprócz okazjonalnych startów w drugim samochodzie Hyundai i20 WRC w przyszłym roku, Hänninen będzie nadal odgrywał ważną rolę w testach przygotowujących zespół do sezonu w 2015 roku.

Hyundai podał również, że kilku innych kierowców będzie na przemian prowadziło drugi i20 WRC w 2014 roku. Informacja o tym, kto zostanie kolegą w zespole Thierry Neuville w Rajdzie Monte Carlo, ukaże się w odpowiednim czasie.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Adam (gość)

    Najlepszych kierowców zgarnął Volkswagen, resztę ma Citroen a Hyundaiowi w którego sukces nikt nie wierzy pozostaje druga liga ...

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości