Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Jukos spłaci zaległe podatki

Data publikacji: Autor: (mp)

Rosyjski koncern naftowy Jukos jest gotów zwrócić państwu 8 mld dolarów zaległych podatków. Swoją decyzję warunkuje możliwością rozłożenia spłaty.

Rosyjski koncern naftowy Jukos jest gotów zwrócić państwu 8 mld dolarów zaległych podatków. Swoją decyzję warunkuje możliwością rozłożenia spłaty.

 

Jak poinformowała agencja Interfax, dyrektor wykonawczy Jukosu Steven Theede zaproponował rządowi Federacji Rosyjskiej, że firma mogłaby dobrowolnie oddać dług podatkowy w trzech ratach po 2,5 mld dolarów. Zwrócił się jednocześnie z wnioskiem o odliczenie 550 mln dolarów od ustalonej przez sąd wymaganej kwoty. Pieniądze te miałyby jego zdaniem należeć się Jukosowi z tytułu zwrotu podatku.

 

Propozycja przedstawiciela koncernu jest kolejną mającą na celu rozwiązanie problemów, jakie od roku trapią naftowego giganta. Stanowi także odpowiedź na plany rozpoczęcia działań przez komorników sądowych w związku z niewywiązaniem się Jukosu z obowiązku spłaty prawie 3,5 mld dolarów zaległych podatków, której termin upłynął w zeszłym tygodniu.

 

Nie wiadomo jeszcze, czy rosyjski rząd przyjmie propozycję Jukosu i czy uspokoi to niestabilną ostatnio sytuację na rynku paliw.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości