Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Kajetanowicz będzie bronił tytułu Rajdowego Mistrza Europy

Data publikacji: Autor: (mm/ip)

Kajetan Kajetanowicz – Rajdowy Mistrz Europy 2015 powalczy o obronę tego trofeum w sezonie 2016. W 2016 roku Rajd Rzeszowski będzie jedną z rund FIA ERC / Fot. materiały prasowe Kajetan Kajetanowicz – Rajdowy Mistrz Europy 2015 powalczy o obronę tego trofeum w sezonie 2016. Warto dodać, że w 2016 roku Rajd Rzeszowski będzie jedną z rund FIA ERC.

Kajetan Kajetanowicz – Rajdowy Mistrz Europy 2015 powalczy o obronę tego trofeum w sezonie 2016. W 2016 roku Rajd Rzeszowski będzie jedną z rund FIA ERC / Fot. materiały prasowe W sezonie 2016 Rajdowi Mistrzowie Europy podejmą wyzwanie obrony tego tytułu, a LOTOS Rally Team powalczy o utrzymanie prymatu wśród zespołów. Na wymagające odcinki specjalne rund najstarszego rajdowego cyklu na świecie Kajto z pilotem Jarkiem Baranem wyruszy tym samym samochodem, którym zdobyli ubiegłoroczne laury, czyli Fordem Fiestą R5 przygotowanym przez polski oddział M-Sportu. O punkty do klasyfikacji europejskiego czempionatu Kajetanowicz i Baran będą mogli rywalizować także w ojczyźnie, bowiem Rajdowe Mistrzostwa Europy po trzyletniej przerwie wrócą do Polski. Ósmą rundą cyklu będzie impreza, w której Kajetanowicz triumfował już dwukrotnie w ramach RSMP, czyli Rajd Rzeszowski. Poza krajowymi zawodami, w kalendarzu FIA ERC jest jeszcze sześć rund, które Polak kończył na podium (Rajdy Irlandii, Akropolu, Azorów, Estonii, Barum i Cypru). Do najstarszego na świecie cyklu rajdowego wraca impreza, w której Rajdowy Mistrz Europy nie brał jeszcze udziału. Mowa o Rajdzie Wysp Kanaryjskich rozgrywanym na krętych, asfaltowych drogach Gran Canarii.

Podobnie jak w sezonie 2015 kierowca LOTOS Rally Team będzie mógł wybierać rajdy, w których wystartuje spośród 10 rund składających się na kalendarz FIA ERC 2016. Do końcowej klasyfikacji Rajdowych Mistrzostw Europy liczy się siedem najlepszych wyników. W 2015 roku Kajetan Kajetanowicz wystartował w ośmiu rundach europejskiego czempionatu, wykazując się imponującą skutecznością. Polak aż siedem rajdów ukończył na podium, z czego trzy wygrał i z 230 wywalczonymi punktami pewnie sięgnął po najważniejszy w karierze tytuł.
 

Kajetan Kajetanowicz – Rajdowy Mistrz Europy 2015 powalczy o obronę tego trofeum w sezonie 2016. W 2016 roku Rajd Rzeszowski będzie jedną z rund FIA ERC / Fot. materiały prasowe Kajetan Kajetanowicz: - Będziemy bronić tytułu Mistrzów Europy, ale czy to oznacza, że starty w sezonie 2016 będą kosztować nas mniej pracy niż w ubiegłym? Czy będziemy mniej ryzykować, aby walczyć z najlepszymi załogami ERC? Czy będziemy mniej cisnąć, by wygrywać z rywalami, którzy zwłaszcza teraz chcą być przed nami? Czy czeka nas mniej odpowiedzialne zadanie? Czy to zadanie nie jest wielkim wyzwaniem? Nie pytam kto z Was chciałby być na moim miejscu, ale mam tego świadomość i dzięki temu czuję jeszcze większą odpowiedzialność. Tegoroczny kalendarz FIA ERC zapowiada się jeszcze bardziej emocjonująco, nie tylko dlatego, że mamy w nim dwie rundy tak bliskie polskim kibicom. Ponownie możemy wybierać spośród 10 wyjątkowo zróżnicowanych rajdów. W każdym z nich możemy się rozwijać razem z Jarkiem, z każdego mogę wyjechać jako lepszy kierowca i taki jest właśnie mój cel. Cieszę się, że mogę pracować z profesjonalistami, którym nie brakuje motywacji. Oni we mnie wierzą, mocno wspierają, a ja nie chcę ich zawieść. W ostatnich latach zrobiliśmy duże postępy, ale każdy kto poznał możliwości LOTOS Rally Team wie, że damy z siebie wszystko, by robić jeszcze lepiej to co kochamy. Wspólnie zamierzamy sięgać po każdy centymetr drogi, walczyć o każdą sekundę, szukać miejsca na poprawę oraz zmierzać do celu z pasją i wielkim zaangażowaniem. Liczymy na to, że dacie się porwać tej przygodzie i sercem będziecie z nami.
 
Kalendarz Rajdowych Mistrzostw Europy 2016:
  • 5-7 lutego, Łotwa: Rajd Lipawy (śnieg, lód, szuter);
  • 10-12 marca, Hiszpania: Rajd Wysp Kanaryjskich (asfalt);
  • 7-9 kwietnia, Wielka Brytania: Rajd Irlandii (asfalt);
  • 6-8 maja, Grecja: Rajd Akropolu (szuter);
  • 2-4 czerwca, Portugalia: Rajd Azorów (szuter);
  • 23-25 czerwca, Belgia: Rajd Ypres (asfalt);
  • 15-17 lipca, Estonia: Rajd Estonii (szuter);
  • 4-6 sierpnia, Polska: Rajd Rzeszowski (asfalt);
  • 26-28 sierpnia, Czechy: Rajd Barum (asfalt);
  • 7-9 października, Cypr: Rajd Cypru (szuter, asfalt)

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości