Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Kajetanowicz wraca na oesy!

Data publikacji: Autor: (ms)

Wśród wyjątkowo okazałej listy “gości” zbliżającego się wielkimi krokami 5. Rajdu Mazowieckiego można znaleźć nazwiska załogi NOVOL Rally Team – Kajetana Kajetanowicza i Aleksandry Masiuk. Nie jest to dla nich start przypadkowy. Po blisko dwuletniej przerwie w regularnym rajdowaniu Kajetan Kajetanowicz wraca bowiem na oesy, by ścigać się w pełnym cyklu rajdowego Pucharu Peugeota w barwach znanej już z rajdowych tras firmy NOVOL.

 

Kajetan Kajetanowicz:

Jesteśmy bardzo szczęśliwi z faktu, że znów będziemy jeździć w rajdach. Przed nami sezon, miejmy nadzieję, zaciętej rywalizacji w pucharowej stawce. Nikt oczywiście nawet nie myśli o wygranej, gdyż jak pokazały minione lata pucharowych rozgrywek, niebagatelną rolę odgrywa tu doświadczenie. My go nie mamy, a ponadto będzie to dla nas debiut na większości tras rajdów Mistrzostw Polski. Jesteśmy jednak pełni optymizmu i po cichu liczymy, że wraz z biegiem sezonu uda nam się nawiązać kontaktową walkę z czołówką stawki. Będziemy starali się ze wszelkich sił nie zawieść pokładanego w nas zaufania.

 

Aleksandra Masiuk:

Start w rajdzie Mazowieckim to swoista rozgrzewka przed sezonem. Nie jedziemy do Otwocka ani wygrać, ani przegrać – chcemy po prostu osiągnąć metę, a tym samym wjeździć się w nowy dla nas samochód, poczuć go i nauczyć jego niuansów. Będziemy oczywiście śledzić czasy naszych pucharowych rywali, gdyż dadzą nam one przedsmak przyszłej rywalizacji. Prawdziwą walkę zostawiamy na Elmot – w chwili obecnej najważniejszy jest trening, nie chcemy więc podejmować zbędnego ryzyka.

 

Kalendarz startów:

1-2 kwietnia: Rajd Mazowiecki (PPZM)

7-8 maja: Rajd Elmot (RPP)

10-12 czerwca: Rajd Polski (RPP)

25-26 czerwca: Rajd Strzeliński (PPZM, RPP)

8-9 lipca: Rajd Nikon (RPP)

5-6 sierpnia: Rajd Rzeszowski (RPP)

16-17 września: Rajd Warszawski (RPP)

18-19 listopada: Rajd Barbórki Cieszyńskiej (PPZM)

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości