Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Kajetanowicz wygrał Rajd Lotos Baltic Cup

Data publikacji: Autor: (TSz)

Fot. DRT Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran (Subaru Impreza) wygrali 7. Międzynarodowy Rajd Lotos Baltic Cup. Zawody były I rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz I rundą Pucharu Polski.


Jeszcze zanim rajd się rozpoczął, opady śniegu i niskie temperatury wróciły do Trójmiasta i okolic, zawodnicy rywalizowali więc w Fot. DRT typowo zimowych warunkach.


Rajd rozpoczął się od rozegrania odcinka specjalnego pod dachem hali Ergo Arena, który obserwowało ponad 4 tys. widzów. Najlepszy czas na tej próbie uzyskała załoga Staniszewski-Boba, startująca samochodem Mitsubishi Lancer Evo IX.


Od soboty trasa prowadziła już po kaszubskich drogach. Na nich podczas pierwszego dnia najlepiej sobie radził Michał Sołowow, jednak stopniowo inicjatywę przejmował duet obrońców tytułu Kajetanowicz-Baran. Załoga Subaru Imprezy objęła prowadzenie po pierwszej niedzielnej pętli rajdu i nie oddała go już do mety. Mistrzowie Polski najszybciej przejechali 5 z 12. oesów, wyprzedzając o 36,7 sekundy Michała Bębenka, o 2.13,0 Michała Sołowowa, o 3.51,0 Tomasza Kuchara. Komplet punktów za klasyfikację drugiego dnia zdobyli jednak bracia Michał i Grzegorz Bębenek (Mitsubishi Lancer).


- Dawaliśmy z siebie wszystko przez dwa dni rajdu, który okazał się bardzo trudny. Zapomniałem już o tym, że przebiliśmy koło w miejscu, gdzie nie powinniśmy przebić i nie z naszej winy. Straciliśmy prowadzenie w drugim dniu, ale to nie jest ważne w tej chwili. Najważniejsze, że wygraliśmy rajd i z tego bardzo się cieszymy - powiedział na mecie Kajetan Kajetanowicz.


W grupie R najszybszy był Jan Chmielewski, który mimo uszkodzonego zawieszenia i 50. sekundowej kary za spóźnienie, wyprzedził Szymona Kornickiego i Tomasza Gryca.


Wyniki Rajdu Lotos Baltic Cup:

1. Kajetan Kajetanowicz (Subaru Impreza) 1:49.30,7
2. Michał Bębenek (Mitsubishi Lancer Evo IX) +36,7 s
3. Michał Sołowow (Ford Fiesta S2000) +2.13,0
4. Zbigniew Staniszewski (Mitsubishi Lancer Evo IX) +3.51,0
5. Tomasz Kuchar (Mitsubishi Lancer Evo V) +4.01,4
6. Mariusz Stec (Mitsubishi Lancer Evo IX) +6.04,7


Klasyfikacja mistrzostw Polski: Kajetanowicz (39 pkt.), Bębenek (37), Sołowow (31), Staniszewski (23), Kuchar (20), Stec (18), Chwist (11), Chuchała (9), Dul (5), Pawliński (3), Chmielewski (2).

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości